banner2

Türkiye'nin defalarca ikaz ettiği İsveç devleti, terör örgütü ile olan bağını kopartamıyor

İsveç, terör örgütü PKK ile olan organik bağını kopartamıyor. Şimdi de PKK/YPG'nin sözde Amude-Derbesiye eyaleti genel sorumlusu İran asıllı Rezan Cavit kod adlı Yusif Mehmud Rebani'ye anma töreni gerçekleştirdiler.

Gündem 21.08.2022, 18:48 28.08.2022, 21:05
Abone ol
Türkiye'nin defalarca ikaz ettiği İsveç devleti, terör örgütü ile olan bağını kopartamıyor

Türkiye'nin NATO'ya girebilmeleri için terör ile bağlarını kopartıp ülkelerindeki PKK'lıları hızlı bir şekilde Türkiye'ye yollama çağrısında bulunduğu İsveç yeni bir skandala imza attı.

Terör ve terörist ile organik bağını kopartamayan ülkede Stockholm'de bulunan terör örgütü YPG/PKK yandaşları Mehmud Rebani adlı büyükbaş teröristin öldürülmesine ağıtlar yaktı.

Stockholm'de bir salonu dolduran terör yandaşları öldürülen teröristin fotoğraflarını ve PKK'nın sözde elabaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafını duvara asarak anma töreni gerçekleştirdi.

MİT TARAFINDAN KAMIŞLI'DA AVLANDI

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT), Suriye'nin Kamışlı şehrinde gerçekleştirdiği operasyonda, PKK/YPG'nin sözde Amude- Derbesiye eyalet genel sorumlusu 'Rezan Cavit' kod adlı Yusif Mehmud Rebani ile beraberindeki sözde genel istihkam sorumlusu 'Ruhaz Amude' kod adlı Mazlum Esat geçtiğimiz  12 Ağustos tarihinde etkisiz hale getirilmişti.

MİT, sözde Haftanin eyalet sorumlusuyken, Türkiye'nin çok sayıda şehit verdiği eylemlerin sorumlusu 'Rezzan Cavit' kod adlı Yusif Mehmud Rebani'yi etkisiz hale getirmek için özel ekip kurdu. Rebani'nin Suriye'ye görevlendirildiğini tespit eden ekip, sahadaki bilgileri Türkiye'ye göndererek operasyonun planlanmasını sağladı. 

Saha ajanlarının bilgileri doğrultusunda gerçekleştirilen operasyon sonucu Mehmud Rebani ve beraberindeki sözde Amude- Derbesiye eyaleti genel istihkam sorumlusu 'Ruhaz Amude' kod adlı Mazlum Esat, etkisiz hale getirildi. Operasyon sonrası MİT'in saha ajanları, yeni operasyon planı kapsamında Kamışlı'dan güvenli şekilde Türkiye'ye geçti. 

TERÖR ÖRGÜTÜNE 1990'LI YILLARDA KATILDI

PKK'ya 1990'lı yıllarda katılan terörist Mehmud Rebani, 2010'da örgütün İran kolu PJAK'ın sözde en üst yürütme organı 'Koordinasyon Komitesi'nde 'sorumlu' olarak görev yaptı.

Irak'ın Kandil bölgesinde 2014'te yapılan örgüt konferansının ardından sözde 'Doğu Kürdistan Demokratik ve Özgürlük Kongresi'nin 'kurucu eş başkanı' olarak seçilen Rebani, aynı yıl PKK'nın silahlı kanadı 'HPG Askeri Konseyi'nin de kurucu üyeleri arasında yer aldı. Pençe harekatları öncesinde 2018'de stratejik öneme sahip sözde 'HPG Haftanin eyalet sorumlusu' olarak görevlendirilen terörist Rebani, Haftanin'deki terörist faaliyetleri sırasında, TSK'ya yönelik çok sayıda eylemi organize etti. 

Terörist Rebani, 2021'de Barış Pınarı Harekatı'nda terörden arındırılan Resulayn bölgesinin sınır komşusu Amude- Derbesiye bölgesine sözde 'eyalet sorumlusu' olarak görevlendirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!