Yandex Metrica

Türkiye'den ABD'ye F-16 çağrısı! Lobi faaliyetlerine dikkat çekti: 'Müsaade etmeyin'

Türkiye'den ABD'ye F-16 çağrısı! Lobi faaliyetlerine dikkat çekti: 'Müsaade etmeyin'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Türkiye ile ABD'nin arasını bozmak isteyen birtakım lobilerin olduğunu söyleyerek, ABD'nin bu lobilere müsaade etmemesi gerektiğini belirtti.  

Gündem

11.06.2024, 01:28

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ABD ile Türkiye arasındaki F-16 satışına ilişkin anlaşmaya değindi. Yılmaz, bazı lobilerin Türkiye ile ABD arasındaki ilişkileri bozmaya çalıştığına dikkat çekerek ABD'yi uyardı. 

Yılmaz, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladığı programda Türkiye'nin ABD'den satın alacağı F-16 savaş uçaklarına ilişkin konuştu. 

Kylian Mbappe maaşı ne kadar? Mbappe Real Madirid'den kaç para alacak? Kylian Mbappe maaşı ne kadar? Mbappe Real Madirid'den kaç para... Haberi Görüntüle

'ABD İLE TÜRKİYE'NİN ORTAK MENFAATLERİ VAR'

ABD'de faaliyet gösteren bazı lobilerin ABD ile Türkiye'nin arasını bozmaya çalıştığını kaydeden Yılmaz, "Maalesef ABD ile çok çeşitli tartışmalar yaşadık. Terör örgütleri ile mesafe konusunda arzu edilen noktada değiliz. Ama ABD ile Türkiye'nin ortak menfaatleri var. Birtakım lobilerin iki ülkenin arasını açmasına müsaade etmemeleri lazım." ifadelerini kullandı.

İstanbul'daki anaokulundan 'yok artık' dedirten görüntüler! Kreşi sahibi kendini böyle savundu İstanbul'daki anaokulundan 'yok artık' dedirten görüntüler! Kreşi sahibi kendini böyle... Haberi Görüntüle

'ŞİMDİ FARKLI BİR HAVA OLUŞMUŞ DURUMDA F-16 VE BAZI UNSURLAR BUNUN PARÇASI'

Türkiye'ye yönelik kısıtlamaların İsveç'in NATO üyeliğinden sonra kaldırıldığını anımsatan Yılmaz, "Şimdi farklı bir hava oluşmuş durumda. F-16 ve bazı unsurlar bunun parçası. İsveç'in NATO'ya üye olması sonucunda bazı kısıtlamalar kalkmış oldu. Ümit ediyoruz bu süreç diğer alanlarda da olumlu süreç yaratsın." dedi.

4 saat oturana 1500 TL | İzmir Çeşme'de 1500 TL ücretle dublör müşteri dönemi! 4 saat oturana 1500 TL | İzmir Çeşme'de 1500 TL... Haberi Görüntüle

İSRAİL'LE TİCARETİN SONLANDIRILMASI

Soykırımcı İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki katliamları nedeniyle Türkiye'nin İsrail'le ekonomik ilişkileri askıya almıştı. Türkiye'nin, Filistin'e destek konusunda dünyaya öncülük ettiğini belirten Yılmaz, "Ticarette biliyorsunuz butün dünyaya öncülük yaptı Türkiye. Başka ülkelere örnek olmasını temenni ediyoruz. Dolayısıyla Türkiye  diplaside, yaptırımlarda, hukiki alanlarda Filistin'in yanında mücadele ediyor." dedi.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading