Yandex Metrica

Türkiye'de köpek saldırılarında kaç kişi öldü?

Türkiye'de köpek saldırılarında kaç kişi öldü?

Türkiye'de başı boş köpekler sorunu her geçen gün daha da büyüyor. Hükümet bu soruna çözüm bulmak için çalışmalarına hız verirken son 2 yıldır Türkiye'de köpek saldırısında ölenlerin sayısı herkesi şok etti. Açıklanan rapora göre Türkiye'de 2 yılıda 50'si çocuk 100'den fazla kişi köpeklerin saldırısı sonucu öldü.

Gündem

03.06.2024, 13:55

Pek çok kişi başıboş sahipsiz sokak köpeklerinin varlığı nedeniyle evlerine girip çıkarken tedirginlik yaşıyor. Özellikle küçük çocuğu olan aileler çocuklarını markete, bakkala göndermeye bile çekinir oluyor. Son zamanlarda sokak köpeği popülasyonunda büyük bir artış var. Caddelerde, sokaklarda sürü halinde dolaşan köpekler büyük bir risk oluşturuyor. Neredeyse her gün sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan kişilerin haberleri basına yansıyor. 

MSB görüntüleri paylaştı: Çok sayıda terörist havaya uçuruldu MSB görüntüleri paylaştı: Çok sayıda terörist havaya uçuruldu Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'DE KÖPEK SALDIRISINDAN KAÇ KİŞİ ÖLDÜ?

Güvenli Sokaklar ve Yaşam Hakkını Savunma Derneğince (GÜSODER) hazırladığı rapor ile sokak köpeği gerçeğini gözler önüne serdi. Türkiy'de yaklaşık 5 milyon sahipsiz köpeği olduğunu belirten raporda köpeklerin insan sağlığına doğrudan yada dolaylı olarak etkilerini gözler önüne serdi. "Başıboş Köpek Sorunu Raporu"ndan alınan bilgilere göre Türkiye'de son 2 yılda 50'si çocuk, 107 kişi köpek saldırılarında hayatını kaybetti. 

İstanbul'un göbeğinde iki grup arasında silahlı çatışma: 3 yaralı İstanbul'un göbeğinde iki grup arasında silahlı çatışma: 3 yaralı Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'DE KAÇ SOKAK KÖPEĞİ VAR?

Rapora göre Türkiye'de sahipsiz sokak köpeği sayısı 5 milyon civarında. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de! Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama ve görevden alma kararları Resmi Gazete'de! Haberi Görüntüle

HASTALIK RİSKİ KATLANARAK ARTTI

Türkiye'de kuduz riskli temas sayısı 2023'te 438 bine ulaştığı belirtildi. Köpek dışkısından bulaşan  çok ağır cerrahi maliyetleri olan "kist hidatik" hastalığı 2005-2019 arasında 8,8 kat arttı.

Deprem konutlarına yüzde 50 indirim mi yapılacak? Deprem konutlarına yüzde 50 indirim mi yapılacak? Haberi Görüntüle

TÜRKİYE "KUDUZ RİSKİ" OLAN ÜLKELER ARASINDA

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) "Kuduz Riskli Temasın Yüksek Olduğu Ülkeler" ve "Kist Hidatik Tehlikesinin Yüksek Olduğu Ülkeler" haritasında "yüksek tehlike" kategorisinde Türkiye'ye yer veriyor.

İstanbul-Ankara YHT bilet fiyatı ne kadar oldu? YHT bilet ücretlerine zam mı geldi? İstanbul-Ankara YHT bilet fiyatı ne kadar oldu? YHT bilet ücretlerine... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'YE ZİYARET EDENLERE "KUDUZ" UYARISI YAPILIYOR

ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, İrlanda, Finlandiya, Japonya, İsveç, Norveç, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerin dışişleri bakanlıkları, resmi internet sitelerinde Türkiye'ye gidecek vatandaşlarına "saldırgan başıboş köpekler" ve "kuduz" riski hakkında uyarılarda bulunuyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading