banner2

Türkiye tüm dünyaya böyle duyurdu: Suriye'ye operasyon yakında başlayacak!

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı harekâtlarının ardından Türkiye, Suriye'deki terör örgütüne yönelik yeni bir operasyon başlatacağını Reuters vasıtasıyla tüm dünyaya duyurdu.

Gündem 15.10.2021, 19:23
Abone ol
Türkiye tüm dünyaya böyle duyurdu: Suriye'ye operasyon yakında başlayacak!

Türkiye, Suriye kuzeyindeki PKK/YPG terörünü temizlemek için bölgeye yakında operasyon başlatacağını tüm dünyaya ilan etti. İngiliz haber ajansı Reuters'a konuşan iki Türk yetkili, Suriye'ye yapılacak yeni harekâta ilişkin ABD ve Rusya ile müzakere yürütüleceğini, diplomasinin başarısız olması halinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından operasyon başlatılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün iki polisin şehit edilmesine ilişkin "Bu bardağı taşıran som damladır" açıklamasını hatırlatan Reuters, yetkililerin ağzından şu bilgileri aktardı:

"Bize karşı sürekli saldırıların gerçekleştirildiği Tel Rıfat bölgesi başta olmak üzere diğer terör bölgelerinin temizlenmesi elzemdir. Bunun için karar alındı. TSK ve MİT hazırlık yapıyor. Belirli ülkelerle gerekli koordinasyon yapılacaktır. Konu Rusya ve ABD ile görüşülecek. Diplomasiden bir sonuç çıkmazsa ve PYD/YPG bu bölgeleri terk etmezse operasyon kaçınılmaz görünüyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!