banner2

Türkiye PKK'lı teröristlerin katlettiği Ayşenur öğretmeni anıyor! Adı yaşatılacak

Türkiye Gaziantep Karkamış'ta hain terör örgütü PKK tarafından katledilen şehit öğretmen Ayşenur Alkan'ı anıyor. Şırnak'ta 709 okulda 21 yaşındaki genç öğretmen için anma töreni düzenlenirken, Gaziantep'te de şehit öğretmen anısına yürüyüş düzenlendi. Öğretmen Ayşenur Alkan'ın ismi görev yaptığı okulda da yaşatılacak.

Gündem 23.11.2022, 13:55 23.11.2022, 15:37
Abone ol

Türkiye Gaziantep Karkamış'ta hain terör örgütü PKK tarafından katledilen şehit öğretemen Ayşenur Alkan'ı anıyor. 

'MİLYONLARCA AYŞENURLAR YETİŞTİRECEĞİZ'

Alkan için Şırnak'taki 709 okulda anma töreni yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mirza Tetik, Şükrü Geliş İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlnen tören sonrası açıklamada bulundu. Tetik, ''Eğitimciler bu toplumun çimentosudur. Eğitimcileri hedef almak ancak terör örgütlerinin işidir. Onlar alçakça meslektaşımızı katlettiler ama milyonlarca Ayşenurlar yetiştireceğiz. Onların bu çirkin, alçak yüzlerini öğrencilerimize aktaracağız. Öğretmeni hedef almak alçaklıktır, terör örgütünü kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

GAZİANTEP'TE ŞEHİT ÖĞRETMEN ANISINA YÜRÜYÜŞ DÜZENLENDİ

Öte yandan şehit öğretmen anısına Gaziantep'te yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe Ayşenur Alkan'ın annesi ve babası da  katıldı. Yüzlerce öğretmen ve öğrenci ellerinde Türk bayraklarıyla Milli Egemenlik Bulvarı üzerinden İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yürüdü.

'YAPANLARI ALLAH KAHRETSİN'

Yürüyüşe katılan Ayşenur Alkan'ın annesi Hayriye Alkan, öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek, "Ayağa kalkan bütün herkesten Allah razı olsun. Ben yavrumu kaybettim, bir tek kızım vardı benim. Yokluklarla okudu, okul hevesi vardı, öğrencilerini, kitapları severdi. Benim kızım çok iyi niyetliydi. Yapanları Allah kahretsin." diye konuştu.

Baba Mustafa Alkan ise "Vatan, millet sağ olsun." dedi.

İSMİ ŞEHİT OLDUĞU OKULA VERİLECEK

Suriye'nin kuzeyinden YPG/PKK'lı teröristlerce 21 Kasım'da gerçekleştirilen terör saldırısında isabet alan Kocatepe İlkokulu'nda şehit olan 21 yaşındaki Ayşenur Alkan'ın ismi, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in talimatıyla okuluna verilecek.

Kocatepe İlkokulu'nun ismi Öğretmen Ayşenur Alkan olarak değiştirilecek.

Bu arada, terör örgütünün saldırısı sonrasında isabet alan Kocatepe İlkokulu'na büyük Türk bayrağı asıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!