banner2

Türkiye operasyonu öncesinde Suriye rejimi ve Rusya bölgeye yığınak yapıyor!

Suriye Milli Ordusu’nun, TSK desteğinde terör örgütü DSG/YPG’ye yönelik olası harekâtını bahane eden Suriye rejimi bölgeye asker ve silah yığınağı gerçekleştiriyor. Rusya ise Kamışlı ve Rakka’daki hava üslerine S-300 füzeleri konuşlandırıyor.

Gündem 15.11.2021, 10:38 15.11.2021, 10:56
Abone ol
Türkiye operasyonu öncesinde Suriye rejimi ve Rusya bölgeye yığınak yapıyor!

Suriye’nin kuzeydoğusuna  yerleşmeye devam eden Rusya, Suriye'de güçlü bir hava savunma sistemi kurmak için harekete geçti. Lazkiye’nin Hmeymim Hava Üssü’nden sonra Kamışlı Havaalanı’nı savaş uçakları ile takviye eden Rusya, Rakka’nın Tabka ilçesindeki hava üssüne S-300 hava savunma sistemi konuşlandırmaya başladı. Suriye rejimi de bölgeye füze dahil ağır silah sevkiyatını devam ettiriyor.

suriye S300

RUSYA'DAN S-300 TAKVİYESİ

Suriye’nin kuzeydoğusunda askeri varlığını arttıran Rusya, Haseke’ye bağlı Kamışlı’daki üssün ardından Rakka’nın Tabka hava üssünü de aktifleştirdi. Kamışlı Havaalanı’na SU-34, SU-30 ve KA-52 savaş uçaklarını konuşlandıran Rusya, bölgedeki üsleri ve stratejik askeri merkezleri korumak için bölgeye S-300 hava savunma sistemi kurmaya başladı. 

Rakka’nın Tabka ilçesindeki hava üssünde de S-300 konuşlandırma çalışmaları devam ediyor. Tabka’daki hava üssüne konuşlandırılmaya başanan S-300 hava savunma sistemi, Türkiye'ye bağlı İHA’lar tarafından da görüntülendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!