Yandex Metrica

Sitede Ara

Türkiye onu 'sapık sucu' olarak tanıdı! Bağcılar'daki çocuk istismarcısı caninin savunması pes dedirtti!

Türkiye onu 'sapık sucu' olarak tanıdı! Bağcılar'daki çocuk istismarcısı caninin savunması pes dedirtti!

İstanbul Bağcılar'da mahalledeki çocukları yıllarca dükkanındaki ses yalıtımı kullandığı odasında istismar ederek kayıt altına alan sapık sucu Metin Şenay'ın yargılandığı davada karar açıklandı. 

Gündem

05.06.2024, 15:42

Türkiye onu 'sapık sucu' olarak tanıdı. Bağcılar’da 2019 ve 2023 yılları arasında 4 çocuğa sucu dükkanının ses yalıtımı yapılmış odasında zincirleme şekilde cinsel istismarda bulunan sapık Metin Şenay'ın yargılandığı davada savunması pes dedirtti. 

Bağcılar’da 2019 ve 2023 yılları arasında 4 çocuğa zincirleme şekilde cinsel istismarda bulunan Metin Şenay’ın 331 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, karar açıklandı. Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya SEGBİS sistemi ile bağlanan tutuklu sanık Metin Şenay, kendini akılalmaz sözlerle savundu.

İzmir'de suya zam mı geldi? Suya yüzde kaç zam yapıldı? İzmir'de suya zam mı geldi? Suya yüzde kaç zam yapıldı? Haberi Görüntüle

AİLELER SORUMLUDUR 

Mağdur çocukların ailelerini suçlayan sapık sucu savunmasında, “Duvardaki yazıları çocuklar yazmışlar ben dışardayken. Hatta döndüğümde kendilerine kızdım. Mahkemenin adaletine güveniyorum. Mağdur M.Y.’ye yönelik suçu tek başıma üstleniyorum. Ailesinden özür diliyorum. Ancak diğer mağdurların ve ailelerinin kusur ve sorumluluğu mevcuttur.” dedi.

Kanada Büyükelçisi Can Dizdar kimdir? Kanada Büyükelçisi Can Dizdar kimdir? Haberi Görüntüle

293 YIL HAPİS CEZASI 

Sanık savunmasının ardından kararını açıklayan mahkeme, Metin Şenay’ın, 4 çocuğa karşı ayrı ayrı ‘zincirleme şekilde 12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı nitelikli cinsel istismar’, ‘zincirleme şekilde çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma’, ‘zincirleme şekilde müstehcen görüntülerin üretiminde çocukları kullanmak’ ve ‘müstehcen yayınları depolamak ve bulundurmak’ suçlarından 293 yıl 6 ay hapisle cezalandırılmasına karar verildi.

Sanığa verilen cezalarda indirim uygulanmadı. Öte yandan sanık Şenay’ın, 1 milyon 683 bin TL adli para cezası ile cezalandırılmasına da hükmedildi. Mahkeme, sanığın çocukları korkutmak için kullandığı ‘sakın bağırmayın’ şeklinde yazıların olduğu kağıdın da dosyada delil olarak saklanmasına hükmetti.

RU 8. bölüm ne zaman çıkacak? RU dizisi bitti mi, 8. bölüm var mı? RU 8. bölüm ne zaman çıkacak? RU dizisi bitti mi,... Haberi Görüntüle

İDDİANAMEDE YER ALAN DİKKAT ÇEKEN DETAYLAR

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, suç tarihi 2023 yılı öncesi olarak belirtilirken, 4 mağdur ile 5 müşteki yer aldı. İddianamede, sanık Metin Şenay‘ın Bağcılar’da bir su dükkanının bulunduğu ve uzun yıllardır aynı semt ve mahallede su dağıtımı yaptığı belirtildi.

24 Mayıs 2023 günü mağdurlardan M.Y.’nin okuldan çıktığı ve evine dönmemesi üzerine ailesi tarafından durumun polis ekiplerine ihbar edilerek başvuruda bulunulduğu iddianamede kaydedildi. Polis ekiplerinin önce okul kamera kayıtları ve çevredeki kameraları araştırdığı, mağdurun okul bahçesinden çıktıktan sonra bir minibüse bindiğinin tespit edildiği iddianamede belirtildi.

Mağdurun ailesi tarafından kamera kayıtlarının aynı gün izlendiği, aracın daha önce evlerine su siparişi üzerine gelen ‘Metin Su’ isimli iş yerine ait olduğu iddianamede aktarıldı. Ailenin aracı kullanan kişinin Metin Şenay isimli kişi olduğunu beyan etmeleri üzerine Metin Şenay‘ın iş yerinde olabileceği değerlendirilerek çevre araştırması yapıldığı iddianamede kaydedildi.

Sanığın gece 03.00 sıralarında iş yerinden çıkarak tedirgin davranışlar sergilediğinin görülmesi üzerine duruma kolluk ekiplerince müdahale edildiği, sanığın iş yerinin içerisine doğru kaçtığı iddianamede açıklandı.

DMM provokasyonu ifşa etti! 2021'deki görüntülerle sığınmacılar hedef gösterildi DMM provokasyonu ifşa etti! 2021'deki görüntülerle sığınmacılar hedef gösterildi Haberi Görüntüle

GİZLİ ODADAKİ NOTLAR

Polis ekiplerinin, Metin Şenay‘ın arkasından giderek çocuk ile ilgili sorular sormaya başladığı, sanığın hiçbir soruya cevap vermediği, bu sırada iş yerinin arkasından çocuk çığlık sesi duyulması üzerine ‘yatak odası’ olarak tarif edilen alana geçildiği iddianamede açıklandı.

Hazırlanan iddianamede, gizli bir odada mağdur kız çocuğunun kilit altında ve ağlar vaziyette olduğunun görüldüğü, gizli bölümde ve mağdurun üstünde kan lekelerinin görülmesi üzerine cinsel istismara maruz kaldığının anlaşıldığı belirtildi.

Öte yandan iddianamede, gizli odada duvara yapıştırılmış şekilde “Söz dinlemesi kesinlikle yapılacak, kesinlikle bağırma, konuşurken fısıltı ile konuş, sağa sola zarar verme, dükkana biri gelirse kesinlikle konuşma, ben ne dersem yap, sözümü dinlemezsen çok acı veririm ve çok döverim, gerekirse öldürürüm, bence en iyisi sözümü dinle ve dediklerimi yap, ben sana en iyi şekilde bakayım” şeklinde bir yazının görüldüğü de aktarıldı.

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

2

0

0

0

0

1

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading