Türkiye'nin olası Suriye operasyonu PKK yandaşlarını rahatsız etti!

Türkiye'nin sınır ötesi operasyonlarından rahatsız olan PKK/YPG yandaşları, ellerinde bez paçavraları ile İsveç'te Türkiye'yi protesto etti. Terör örgütü yandaşları, Türkiye'nin PKK/YPG'ye operasyon düzenlemesi halinde İsveç'te Türkiye ile çalışan şirketlere saldırı tehdidinde bulundu.

Gündem 28.05.2022, 08:38 28.05.2022, 10:04
Abone ol
Türkiye'nin olası Suriye operasyonu PKK yandaşlarını rahatsız etti!

Türkiye'nin Suriye'ye yönelik yapacağı yeni bir operasyondan rahatsızlık duyan terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP'nin Sözcüsü Ebru Günay, Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeri harekatlarını 'soykırım' olarak nitelerken "Yaşayan tüm demokrasi güçleri, aydınlar, sanatçılar bu kirli oyuna ses çıkartmalıdır." dedi. Ebru Günay, ittifak ortaklarına da çağrı yaparak, TSK'ya karşı durmaları için destek istedi.

TÜRKİYE İLE ÇALIŞAN ŞİRKETLERE TEHDİT

HDP'nin ardından bu kez de PKK/YPG yandaşları, ellerinde paçavralar ile İsveç'te Türkiye'yi protesto etti. NATO üyeliği için veto ettiğimiz İsveç'te terör örgütü yandaşları, Türkiye'nin PKK/YPG'ye operasyon düzenlemesi halinde İsveç'te Türkiye ile çalışan şirketlere saldırı tehdidinde bulundu. İsveç makamları, PKK yandaşlarına müdahale etmedi.

OPERASYON SİNYALİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde kabine toplantısı sonrası yaptığı konuşmada "Güney sınırlarımız boyunca 30 kilometre derinliğinde güvenli bölgeler oluşturmak için başlattığımız çalışmaların eksik kalan kısımlarıyla ilgili yeni adımları da yakında atmaya başlıyoruz. Ülkemize ve güvenli bölgelerimize sık sık yapılan saldırıların, tacizlerin, tuzakların merkezi konumundaki alanlar harekat önceliğimizin başında yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, istihbaratımız, emniyet güçlerimiz hazırlıklarını tamamlar tamamlamaz bu operasyonlar başlayacaktır." ifadelerini kullanmıştı.

HAREKAT VURGUSU

Önceki gün gerçekleştirilen MGK toplantısı sonrası bildiri yayınlandı. Milli Güvenlik Kurulu Bildirisi'nde, güney sınırlarının terör tehdidinden arındırılması için halihazırda icra edilen ve edilecek harekatların, Türkiye'nin komşularının toprak bütünlüğünü ve egemenliğini hiçbir surette hedef almadığı, milli güvenlik ihtiyaçları gereği olduğu belirtildi.


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!