banner2

Türkiye'nin en büyük kentleri doğal afet ile boğuşurken biri İngiliz Büyükelçi ile pazarlık yaptı! Diğeri Eskişehir'e gitti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 24 Ocak'ta İstanbul'da son yılların en büyük kar yağışı yaşandığı sırada bir balıkçıda İngiliz Büyükelçisi ile görüşen ve İstanbulluyu kaderiyle baş başa bırakan Ekrem İmamoğlu'nun izinden gitti. Afet yönetimiyle sınıfta kalan başkanlardan biri megakent İstanbul'a diğeri başkent Ankara'ya yazık etti.

Gündem 13.06.2022, 12:40 13.06.2022, 13:19
Abone ol
Türkiye'nin en büyük kentleri doğal afet ile boğuşurken biri İngiliz Büyükelçi ile pazarlık yaptı! Diğeri Eskişehir'e gitti

İstanbul Belediye Başkanı'nın sorumsuzluğu hafızalardaki yerini kaybetmeden bu kez de Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP'li Mansur Yavaş'ın Eskişehir'de Belediye Başkanları ile gülümseyen fotoğrafları kamuoyunun vicdanını yaraladı.

Ankara Valiliği'nin ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günler öncesindeki şiddetli yağış uyarılarını dikkate almayan ve kentte büyük felaket yaşanmasına rağmen Eskişehir'e giden Mansur Yavaş'a vatandaşın tepkisi tepkisi de büyük oldu.

"TEK KELİMEYLE REZALET"

Mansur Yavaş'a en sert tepkilerden birini yazar Zeki Bahçe gösterdi. Bahçe, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Devletin tüm kurumları Ankara için seferber olurken CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları Eskişehir’de bir araya gelmişler. Tabi ki #Ankara gibi bir derdi olmayan Çapsız Mansur Yavaş da oradaydı. Başka ne denir ki bilmiyorum. Tek kelimeyle rezalet." ifadelerini kullandı.

ŞEHİR SEL ALTINDAYKEN BİLDİRİ YAYINLADI

Yangın, sel, fırtına ve kar gibi doğal afetlerde CHP'li başkanların hep şehir dışında olması da vatandaşın dikkatini çekti. Bunların tesadüf olmadığına değinen Ankaralılar, "Ankara için günler öncesinden uyarı yapılırken Yavaş'ın ne işi var Eskişehir'de sorusunu yöneltti.

"BAŞKAN DEDİĞİN ACILARI PAYLAŞANDIR"

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi Birinci Başkanvekili Fatih Ünal da Mansur Yavaş'ın başarısız afet yönetimine tepki gösterdi. Ünal, şu ifadeleri kullandı:

"Yağışlar nedeniyle ev ve işyerlerini su basarken hemşerilerimiz yollarda mahsur kalırken 4 gündür açıklama yapmayan Sayın Mansur Yavaş, gelen tepkiler sonucu nihayet bugün bir açıklama yapmış. Ankara talihsiz bir dönem yaşıyor...

Olmaz olsun böyle Başkan... Ankaralı sellerle boğuşurken, üstelik bugün bir canımızı yitirmişken. Dostlar alışverişte görsün tarzı bir açıklama yapıp soluğu Eskişehir'de almak hangi aklın ürünüdür. Başkan dediğin acıları paylaşandır, yerinde müdahale edendir."

"EKREM KARIN ALTINDA; MANSUR SELİN ALTINDA KALDI…".

AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı avukat Mehmet Yılmazer de afet anında soluğu Eskişehir'de alan Mansur Yavaş'a tepki gösterenlerden biriydi. Yılmazer, "Sirkeli'de dere taştı. Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin olay yerinde ve vatandaşların içindeydi. Günlerdir Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ihmalleri ve yetersizlikleri bu şehri mağdur ediyor. Mansur Yavaş'ı gören var mı? Ekrem karın altında; Mansur selin altında kaldı…" ifadeleriyle hem Mansur Yavaş'ı hem de Ekrem İmamoğlu'nu topa tuttu.

EKREM İMAMOĞLU DA BALIKÇIDA BÜYÜKELÇİ İLE PAZARLIK YAPMIŞTI

CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ocak ayında mega kent kara teslim olmuşken İngiliz Büyükelçi Dominick Chilcott'la balık lokantasına gitmişti.

İmamoğlu daha sonra "Yediğim yemek karla mücadele kadar önemli" diyerek skandalı savunmuştu. İngiliz Büyükelçisiyle 3 saatlik eşli “yemek molası”na küreme aracının da eşlik ettiği görüntülerde ortaya çıkmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!