banner2

Türkiye deprem felaketini yaşadı! Bay Kemal AFAD'dan randevu peşinde!

Türkiye Kahramanmaraş'taki 7,7'lik deprem ile sarsılırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu açıklaması gelmesi herkesi şaşırttı. AFAD’ın tam kadro bölgede olduğu bugünde randevu istediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "AFAD'dan randevu talebinde bulundum. Şu ana kadar bir dönüş olmadı. Nedenini gayet iyi biliyorum. Bunlar bugün için hiç önemli değil" dedi.

Gündem 06.02.2023, 19:10 06.02.2023, 21:34
Abone ol

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan derlenen verilere göre Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17'de 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı yerin 7 km derinliğinde gerçekleşti.

ÇOK SAYIDA İLDE BİNALAR YIKILDI

Deprem nedeniyle Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da bazı binalar yıkıldı. Başkan Erdoğan'ın talimatıyla Bakanlar felaket bölgesine gitti.

KORKUNÇ BİLANÇO

AFAD Başkanı Yunus Sezer yaptığı son açıklamada "Depremin ardından 130 artçı deprem oldu. Bölgede 15 bine yakın arama kurtarma personeli görevlendirilmiş durumda. Yaralı sayısı 8533, ölü sayısı 1498 olarak güncellenmiştir. Azerbaycan dahil olmaz üzere 40'ın üzerindeki ülkeden bize yardım talebi var" ifadelerini kullandı.

DÜNYA LİDERLERİNDEN YARDIM VE TAZİYE MESAJLARI

Dünyanın dört bir yanından Kahramanmaraş'taki deprem için taziye ve yardım mesajı gelirken yabancı basının ilk manşeti de deprem oldu.

TÜRKİYE KAN AĞLIYOR KILIÇDAROĞLU RANDEVU PEŞİNDE!

Türkiye sabah saat 04:17'den itibaren ayaktayken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündemi randevu oldu.

Saat 17:00 gibi basın açıklaması yapan Kemal Kılıçdaroğlu, binlerce kişinin hayatını kaybettiği depremle ilgili konuşurken skandal açıklamalarda bulundu.

AFAD'ın tam kadro bölgede olduğu bugünde randevu istediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Gün birlik günü, beraber olma, sorunlara hakim olma ve sorunları da çözme konusunda da güçlü bir irade koyma günü aslında. Evet AFAD'dan randevu talebinde bulundum. Şu ana kadar bir dönüş olmadı. Nedenini gayet iyi biliyorum. Bunlar bugün için hiç önemli değil. Az önce de ifade ettim. Deprem bölgesine de en kısa sürede gideceğim" dedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN AFAD'A ZİYARET

AFAD'da kurulan kriz masasını yöneten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ziyarete gelen Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyeti Yunus Sezer ile birlikte ağırlayarak afet bölgesinde yürütülen çalışmalara ilişkin kendisine bilgi verdi.

Görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!