banner2

Türkiye'de 29 Kasım günü ne oldu? İşte günün özeti

Türkiye'de 27 Kasım Pazar günü ülke gündemi yoğun geçti. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara’da Türkiye Otelciler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, "Turist başına harcamanın bin dolara yaklaşması verilen emeklerin karşılığının alınmaya başladığının göstergesidir." dedi. Sizler için günün özetini derledik...

Gündem 29.11.2022, 23:31
Abone ol
Türkiye'de 29 Kasım günü ne oldu? İşte günün özeti

Türkiye'de 27 Kasım günü ne oldu? İşte günün özetini sizler için derledik... 

◾️ Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ankara’da Türkiye Otelciler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, "Turist başına harcamanın bin dolara yaklaşması verilen emeklerin karşılığının alınmaya başladığının göstergesidir." dedi.

- "Hem turist hem turizm geliri bakımından zirve noktadayız. Turizmde dünya liderliğine ulaşma yolumuz açıktır."

◾️ Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'na başkanlık etti.

◾️ Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: “Türkiye kendi güvenlik kaygılarını gidermek için kimseden icazet almaz kimseye hesap vermez"

◾️ MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: "Toplanmış orada belli bir güruh, bu altılı ganyanın iktidar olacağına sevinmektedirler. Altısını bir araya getirsen bir Milliyetçi Hareket yapmaz."

◾️ Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, emekliler tehdit etti: “Ekonomik büyümeden pay almayın diye kanun çıkaranlara oy verirseniz iki elim yakanızda olur.”

◾️ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Dünyaya sesleniyorum, seninle; teknolojide, sanayide, eğitimde, insan haklarında, özgürlüklerde rekabet etmeye geliyoruz. Ey dünya! Sen de 3 Aralık'ı bekle!"

◾️ 28 Şubat İttifakı, adaylık tartışmalarının gölgesinde anayasa taslağını açıkladı. Ancak sadece eskiye dönüş özlemi içeren taslak toplumda karşılık bulmadı. 
- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: “Tek dertleri statükoyu geri getirmek. Bunlara geçit vermeyeceğiz. Bu 6 kişi, Türkiye'yi yönetmeye talip bir cumhurbaşkanı değil emir erliklerini kabul edecek adayı arıyor.”

- AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, (6’lı masanın Anayasa Değişikliği Önerisine ilişkin) "Türkiye sistem içi çatışmalar ve krizlerle başbaşa kalır. Eski Türkiye'nin yeniden dirileceği bir tablo ortaya çıkar." 

◾️28 Şubat İttifakı’nda adaylık tartışmaları ulusal ve sosyal medya gündeminde tartışılmaya devam ediyor.

- Gazeteci Fatih Portakal: “Ankara'da kaldığım 3 saatte altılı masanın adayını anladım. Anlatılan adaya Kılıçdaroğlu yüzde 99.9 uyuyor. HDP'nin oy vereceği tek aday.”

◾️ İstanbul'un bütçesi görüşmeleri sırasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun uyuduğu, İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan’ın ise tabletinden maç izlediği görüntülendi

◾️ Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayımlanan ÖTV düzenlemesiyle birlikte ikinci el araç piyasasındaki durgunluk, yerini hareketliliğe bıraktı. 

◾️ Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 85'i çipli kimlik kartına geçti.

◾️ 2022 Dünya Kupası'nda A ve B grupları bugün tamamlanıyor.

◾️ Tahıl koridorundan 501 gemi ile 12 milyon tondan fazla tahıl taşındı.

◾️ ABD merkezli Forbes dergisi, Türkiye'nin Kızılelma ve Bayraktar TB3'ün TCG Anadolu'da konuşlandırılmasına dikkat çektiği makalede, övgü dolu ve çarpıcı ifadelere yer verdi: "Türkiye dünyada bir ilki gerçekleştirecek"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!