banner2

Türkiye'de 27 Kasım günü ne oldu? İşte günün özeti

Türkiye'de 27 Kasım Pazar günü ülke gündemi yoğun geçti. AK Parti İstanbul İl Başkanlığınca düzenlenen "İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer" programı Galatasaray NEF Stadı'nda düzenlendi. On binlerce vatandaş, büyük buluşma öncesinde stadyumu hınca hınç doldurdu. Başkan Erdoğan konuşmak için sahneye çıktığında AK Partili gençlerden koreografi sürprizi geldi.Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’un Sözü: Birlik, İrade, Zafer” programında konuşmalarını gerçekleştirdi: "AK Parti milletin partisidir. Bu partinin kurucusu da, sahibi de, taşıyıcısı da, bundan sonra onu daha da güçlendirerek devam ettirecek olan da milletimizin ta kendisidir." ifadesini kullandı. Öte yandan 28 Şubat İttifakı’nda aday tartışmaları devam ederken, AK Parti’nin stadyumları doldurarak “Seçime Hazırız” mesajını vermesi ulusal ve sosyal medya gündeminde dikkat çekti.  sizler için günün özetini derledik...

Gündem 27.11.2022, 19:23
Abone ol
Türkiye'de 27 Kasım günü ne oldu? İşte günün özeti

Türkiye'de 27 Kasım günü ne oldu? İşte günün özetini sizler için derledik... 

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul’un Sözü: Birlik, İrade, Zafer” programında konuşmalarını gerçekleştirdi: "AK Parti milletin partisidir. Bu partinin kurucusu da, sahibi de, taşıyıcısı da, bundan sonra onu daha da güçlendirerek devam ettirecek olan da milletimizin ta kendisidir."

- “2023 seçiminde tarihimizin en büyük zaferini elde etmemizin önüne kimse geçemez.”

- “Son bir ayda İlk Evim İlk İş Yerim Kampanyası, Togg, Yusufeli Barajı, onlarca milyarlık açılışlarla ülkemize nice eserler kazandırırken kendi aralarında tepişmekten başka siyaset ortaya koyamayanların takdirini milletimize bırakıyoruz"

- "Birileri yuvarlak masanın etrafında döne dursun. Biz sahayı akılla, kalple, samimiyetle, emekle, azimle ilmik ilmik örerek kendi işimize bakacağız. Biz kurusıkı atmıyoruz. İcraat, icraat, icraat."

-_ “Sanal mecralara kalsaydı, bırakın iktidar olmayı, bu ülkede yağmurlu havada bize 1 bardak su vermezlerdi.”_

- “Darbecileri nasıl bozguna uğrattıysak, ekonomik tetikçileri nasıl şaşırttıysak, felaket senaryolarını nasıl boşa çıkardıysak inşallah 2023 ile ilgili plan ve hevesleri de çöpe atacağız.”

- “Ülkemizde eşi benzeri olmadığına inandığım bu toplantımızın gayesi, Türkiye Yüzyılı seferberliğinin başladığını hem kendi teşkilatlarımıza hem tüm Türkiye’ye ilan etmektir. “

- “(Pençe Kilit) 480 teröristi etkisiz hale getirdik.”

◾️ Türkiye'nin kalbi bugün İstanbul'da attı. "İstanbul'un Sözü: Birlik, İrade, Zafer Programı"na katılan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Nef Stadyumu'nda büyük bir coşkuyla karşılandı. 

- Sosyal medyada “#2023YolundaBiriz” hashtagi TT oldu.

◾️28 Şubat İttifakı’nda aday tartışmaları devam ederken, AK Parti’nin stadyumları doldurarak “Seçime Hazırız” mesajını vermesi ulusal ve sosyal medya gündeminde dikkat çekti. 

◾️ Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki TSK komuta kademesi ile Irak sınırındaki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

◾️ İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dağda ölen PKK'lıların yakınlarının  CHP'li belediyelerde işe alındığını detaylarıyla anlatmasına rağmen komedyen Şahan Gökbakar'ın PKK'lıları aklayıp devleti suçlaması sosyal medyada tepki çekti.

◾️ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum paylaştığı videoyla duyurdu: “Bozkurt’u yeniledik. Aralık ayında ilk anahtarları teslim etmeye başlıyoruz!”

◾️ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: “Karadeniz gazında işler plana uygun olarak gidiyor. İnşallah, bir aksilik olmazsa Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında ilk gazı vatandaşlarımıza götüreceğiz.”

◾️ CHP'de Parti Meclisi toplantısı, Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının gündeminde parlamenter sisteme geçiş yer aldı.

◾️ İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, çıktığı canlı yayında 15 temmuz darbe girişimiyle ilgili FETÖ'nün argümanlarıyla konuştu: “Bir sürü darbe gördük. Darbeler saat 2'de başlar 5'te biter. Her taraf sokaklar ele geçirilir. Sekiz buçukta (20.30) darbe başladı"

◾️ Vatan Partisi 11. Genel Kurultayı’nda Doğu Perinçek’in cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklandı. 

◾️Darphane: "Son günlerde kamuoyunda ifade edildiği üzere, 1 TL'nin üretim değerinin 3 TL olduğu beyanı kesinlikle yalan ve gerçek dışıdır."

◾️ Terör örgütü YPG/PKK'nın roketli saldırısında şehit olan öğretmen Ayşenur Alkan'ın ismi, görev yaptığı okula verildi.
◾️ Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde yaklaşık 1 yıldır kendisini pratisyen hekim olarak tanıtan Ayşe Özkiraz’ın sahte doktor olduğu ortaya çıkmıştı. Özkiraz’ın hastanede ameliyat masasında çekilen fotoğraflarına da ulaşıldı.

◾️ Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde şehit madenciler için düzenlenen Mevlid programında Amerikalı bir turist Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olup Muhammed Fatih adını aldı.

◾️ Çin, günlük 39.506 yeni Kovid-19 vakası ile yeni bir rekor bildirdi.

◾️ Katar’dan yayın yapan İsrailli muhabir: “İsrail’den geldiğimizi duyan yanımızdan uzaklaşıyor. Taksici bizi geri çevirdi, lokantacı bizi kovdu. Kendimi çok kötü hissediyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!