Türk ordusu Suriye'ye giriyor! Askeri konvoy görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriye'nin bir kısmını işgal eden ve Türkiye'ye güvenlik tehdidi oluşturan Batı destekli PKK'ya operasyon yapılacağını belirtmişti. Türk Silahlı Kuvvetlerine ait askeri konvoy bugün de Azez'e giriş yaparken görüntülendi. Türkiye, terörün kaynağı haline gelen bölgelerde güvenliği sağlamakta oldukça kararlı.

Gündem 26.05.2022, 02:28 26.05.2022, 10:12
Abone ol
Türk ordusu Suriye'ye giriyor! Askeri konvoy görüntülendi

Geçtiğimiz gün Batı ülkelerinin desteklediği bölücü terör örgütü PKK/YPG'ye karşı harekata hazırlanan TSK zırhlılarının Suriye'ye yoğun bir şekilde giriş yaptığını duyurmuştuk. Bu gece Türk Silahlı Kuvvetlerine ait askeri konvoy Azez'e giriş yaptı.

Türk Silahları Kuvvetleri'nin zırhlılarla Suriye'ye girdiği iddiası

Öte yandan Türk ordusu Kuzey Halep'te Mennahk, Azez hattında siviller için broşürler bırakıyor. Broşürlerde yapılan açıklamada, çatışma bölgelerinden uzak durulması ve Suriye Ulusal Ordusu'na (SMO) destek verilmesi gerektiği belirtildi.

NATO'DA YAPILAN PAZARLIK TÜRKİYE İÇİN ŞARTLARI OLUŞTURDU

Türkiye, İsveç ve Finlandiya üzerinden NATO'yla masaya oturduğu bu günlerde Suriye'de bölücü terör örgütü PKK/YPG'yi toprağın altına gömmeye hazırlanıyor.

Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sınır ötesindeki terör tehdidi ile mücadeleye 5. harekatla devam edeceğini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

4 HAREKATLA TERÖR DEVLETİ HAYALİ PARAMPARÇA EDİLDİ

Terör örgütü PKK/YPG, Suriye iç savaşını, terör alanları oluşturmak için fırsat olarak gördü. Bu durum karşısında Türkiye, sınırlarını korumaya yönelik kritik adımlar attı. Başarılı harekatlar düzenledi.

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı Harekatı ile terör koridoru bir kez daha parçalandı. Binlerce PKK/YPG'li terörist imha edildi.

RUSYA SÖZÜNDE DURMADI

Rusya ile yapılan mutabakata göre PKK/YPG'li teröristler, Türkiye-Suriye sınırının 30 kilometre dışına çıkacak, silahları ile birlikte Münbiç ve Tel Rıfat'tan ayrılacaklardı. Ancak mutabakat sahaya yansımadı, bölgedeki terör varlığı son bulmadı.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/YPG SURİYE'DE SİVİLLERİ ÖLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR

Son dönemde Irak'ın kuzeyinde büyük darbe alan terör örgütü, saldırılarını Suriye'nin kuzeyinde yoğunlaştırdı. Örgüt tarafından işgal edilen Tel Rıfat, bir terör kampı haline geldi. İlçeden yapılan saldırılarda yüzlerce sivil hayatını kaybetti.

İşte TSK'ya ait askeri konvoyun Azez'e girişi:

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!