banner2

Türk balıkçılara ateş açtılar! Dışişleri'nden, Suriye'ye kınama

Suriye kara sularına giren Türk balıkçılara silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda balıkçılar Behzat Genç ile Mahmut Erol yaralandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, yaralı balıkçıları Hatay'ın Samandağ ilçesine getirildi. Saldırının ardından Dışişleri Bakanlığı'ndan, Türk balıkçı gemisine Suriye rejimi tarafından ateş açılması kınandı.

Gündem 29.05.2023, 10:19 29.05.2023, 12:07
Abone ol

Adana'nın Karataş ilçesinden denize açılan balıkçılara, açık denizde Suriyelilere ait olduğu iddia edilen tekneden ateş açıldı.

Saldırıda balıkçılar Behzat Genç ile Mahmut Erol yaralandı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, yaralı balıkçıları Hatay'ın Samandağ ilçesine getirildi.

Dışişleri Bakanlığı, Türk balıkçı gemisine Suriye rejimi tarafından ateş açılmasını kınadı.

DIŞİŞLERİ'NDEN KINAMA

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

"Adana Karataş Limanı'ndan denize açılan 'Mahmutcan-1' adlı Türk balıkçı teknesine uluslararası sularda seyrederken Suriye rejimi güvenlik güçlerine ait 2 gemi tarafından dün (28 Mayıs) ateş açılmasını ve bu şekilde 2 balıkçımızın hafif şekilde yaralanmasını, teknede maddi zarara sebebiyet verilmesini kınıyoruz." 

''TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ''

Tanju Bilgiç, uluslararası sularda meydana gelen ve Samandağ Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturmasına konu olan bu müessif hadisenin takipçisi olacaklarını vurguladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!