banner2

Türk askerine dil uzatan yasaklı kadını Meclis'e kimlerin soktuğu belli oldu

Her istediği zaman TBMM'ye gelip kameralar önünde boy gösteren terör destekçisi Şebnem Korur Fincancı'yı yasaklı olmasına rağmen o çatı altına kimlerin soktuğu belli oldu.

Gündem 18.06.2022, 11:13
Abone ol
Türk askerine dil uzatan yasaklı kadını Meclis'e kimlerin soktuğu belli oldu

Terör örgütü propagandası yapmaktan yargılanmasının yanında PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a özgürlük isteyen, aynı zamanda Türkiye'yi Ermeni soykırımı yapmakla suçlayan Şebnem Korur Fincancı ne zaman istese Meclis'e girebiliyor. Oysa ki Fincancı'nın TBMM'ye girmesi yasak. 

Şebnem Korur Fincancı ve Habip Eksik

Son olarak HDP'li Necdet İpekyüz'ün 15 Haziran 2022 tarihli basın toplantısı sırasında TBMM'de boy gösteren Türk Tabipler Birliği Başkanı Fincancı, HDP'li milletvekilinin aracıyla binaya korsan olarak giriş yapmış. Fincancı'nın HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik'in aracıyla Meclis'e girdiği ortaya çıktı. Milletvekillerinin makam araçları TBMM'ye girişte aranmadığı için Fincancı'nın oraya girmesine kimse engel olamadı. 

13 OCAK'TA DA CHP'Lİ VEKİL SOKMUŞTU

Her fırsatta terör örgütlerine destek açıklamalarıyla gündeme gelen Fincancı, 13 Ocak'ta da TBMM çatısı altında boy göstermiş ve bu kez oraya CHP'li Ali Şeker sayesinde girmişti. Bulduğu her fırsatta Mehmetçiğe dil uzatan Fincancı'nan CHP ve HDP'liler tarafından açık biçimde kollanması dikkat çekiyor. 

13 Ocak'taki basın toplantısında sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin talepler sıralayan Fincancı'nın yanında İYİ Parti milletvekilleri de vardı. O fotoğraf, İYİ Parti'nin Meclis çatısı altında HDP'lilerle (ve Şebnem Korur Fincancı ile) ilk buluşması olmuştu. İzin almadan basın toplantısı yaptığı için Fincancı'nın TBMM'ye girişi yasaklanmıştı.

AĞBABA'NIN YANINDA BİR TERÖRİST VARDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın da Suriye'de etkisiz hale getirilen teröristle Meclis'te basın toplantısı düzenlediği ortaya çıkmıştı. 3 Aralık 2012'de Meclis basın toplantısı salonunda, Ağbaba ile bir grup tıp fakültesi öğrencisi ile basın toplantısı yapmıştı. Onlardan biri Özge Aydın'dı. Aydın o gün terör örgütüyle bağlarının olmadığını söylemişti. Ancak yıllar sonra PKK/YPG'li bir terörist olarak Suriye'de etkisiz hale getirildi.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!