banner2

Tunç Soyer'in dansçısı ormanda su ararken Türkiye'nin alay konusu oldu

Milyonlarca İzmirlinin koku alma duyusunu kaybetmesine yol açan kesif lağım kokusu Tunç Soyer'i de hissizleştirdi. Kendini sanata adayan CHP'li başkan, bir 'festival' düzenletip toprakta debelenmeleri karşılığında kadınlara para verdi.

Gündem 17.08.2022, 15:44
Abone ol

İzmirlileri perişan eden kesif lağım kokusu belediye başkanı Tunç Soyer'i de kötü etkiledi. Milyonlarca vatandaşın koku alma hissinin kaybolmakta olduğu şehirde düşünme melekelerini yitirmeye başladığı görülen Soyer, su kesintilerini çözmek ve kötü kokuyu kaynağında yok etmek yerine farklı uğraşlar içerisine girdi. 

Soyer yönetimindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi, 'Doğaçlama Dans Festivali' düzenledi. Festival kapsamında ormanlık alanda solo performans sergileyen kadınların görüntüleri ise sosyal medyada alay konusu oldu. 

'Ormanda Su Arayan Kadın' temalı etkinlikte toprağın üzerinde debelenen bir 'dansçı'nın vaziyeti ilginç yorumlara neden oldu. "Başkan Tunç Soyer o bölgede kuyu kazdıracak. Dansçı kadın bu nedenle geleneksel yöntemlerle su arıyor" diyen vatandaşlar, şehrin her yanını lağım kokusu sarmışken böyle şeylerle uğraşmanın başka izahı olamayacağını belirtiyor. 

ELEŞTİRİLERE CEVAP VERMİYOR

Tunç Soyer

CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise Doğaçlama Dans Festivali vesilesiyle vatandaşlara hizmet götürmekten hayli memnun görünüyor. Soyer sergilediği hizmetlerden o derece memnun ve kendinden o kadar emin ki, sosyal medya hesabından kendisine ulaşmaya çalışanlara cevap verme gereği duymuyor. 

B.k kokusundan bunalmış bir İzmirli kadın, Soyer'in Twitter hesabında şunları yazdı ama henüz bir cevap alamadı: "Tunç bey çok merak ediyorum bu İzmir ne kokuyor? Neden böyle kokuyor? Her yerde çok keskin bir koku. Bu artık lağım kokusu falan değil, keskin kimyasal bir koku gibi... Yemek yiyemiyoruz kokudan bu nedir tüm şehir böyle bir kokuya mahkum edildi. Bu mudur ya, bu rezil bişey!"

'Ormanda Su Arayan Kadın' etkinliğine katılarak toprakta debelenen dansçının yerin altında akarsu damarı tespit edip etmediği şimdilik bilinmiyor. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!