TÜİK binasına gelen Kılıçdaroğlu, içeri alınmadı

Son dakika haberleri... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, randevusuz gittiği TÜİK’i ziyaret etmek istedi ancak görevliler kapıyı açmadı.

Gündem 03.12.2021, 11:04 03.12.2021, 11:32
Abone ol
TÜİK binasına gelen Kılıçdaroğlu, içeri alınmadı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kasım ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından, Türkiye İstatistik Kurumu'na (TÜİK) ilişkin bir paylaşımda bulunmuştu.

'RANDEVU İSTEDİM VERMEDİLER'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "TÜİK’ten randevu istedim, vermediler. Saat 11.00'de geliyorum, haberiniz olsun" şeklinde paylaşım yaptı.

İÇERİYE ALMADILAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TÜİK’i ziyaret etmek isteyip bilgi almak istedi ancak görevliler kapıyı açmadı.

'TUTARLI BİLGİLER ALMAK İÇİN GELDİK'

TÜİK binasının önünde gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, ''TÜİK, Cumhuriyetin önemli kurumlarından. Bu kurumun rakamları 84 milyon vatandaşımızı ilgilendirmektedir. Dün TÜİK Başkanlığı'ndan randevu istedik. TÜİK randevu vermedi. Buraya tutarlı bilgiler almak için geldik. Merkez teşkilatımıza gelebilirsiniz her türlü bilgiyi alabilirsiniz diyor kendi internet sitelerinde. Geldik bilgi almak istedik. Yıllık enflasyon 21,31. Bu rakamlar güven vermiyor. Enflasyon gerçekten bunların iddia ettiği gibi mi?'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!