banner2

TTB Başkanı'nın kimyasal yalanına HDP'den destek! Halepçe fotoğrafıyla TSK'ya iftira kampanyasına katıldılar

PKK'nın 'kimyasal silah' iftirasını yaymaya çalışan HDP skandal bir provokasyonla gündeme geldi. HDP'nin eylem açıklamasında, 33 yıl önce Irak'ta yapılan Halepçe katliamının görüntüsü, yeniymiş gibi kullanılarak iftira malzemesi yapıldı.

Gündem 06.11.2022, 15:25 06.11.2022, 16:12
Abone ol
TTB Başkanı'nın kimyasal yalanına HDP'den destek! Halepçe fotoğrafıyla TSK'ya iftira kampanyasına katıldılar

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'lı teröristlere yönelik operasyonlarında kimyasal silah kullandığı yalanını ortaya atan TBB Başkanı Şebnem Korur Fincancı tutuklanmıştı. 

HALEPÇE FOTOĞRAFI İLE TSK'YA İFTİRA ATTILAR 

Diğer yandan bu iftirayı malzeme edinen HDP'den korkunç bir adım geldi. PKK'nın siyasi uzantısı olarak değerlendirilen HDP, 34 yıl önce Irak'ta gerçekleştirilen Halepçe katliamına ilişkin görüntü ile Türkiye'ye iftira attı. 

"Kimyasal silah kullanmak insanlık suçudur - Savaşa dur de" başlıklı bir duyuru ile eylem çağrısında bulunan HDP, Silopi ve Taksim'de basın açıklaması yapılacağını açıkladı. 

'SAVAŞA DUR DE YAŞAMI SAVUN'

Söz konusu duyuru görselimde, "Savaşa dur de yaşamı savun" yazılı bantın arka fonunda, 1986-1988'de Irak'ta gerçekleştirilmiş olan Halepçe katliamına ait fotoğraf kullanıldı.

Diğer yandan 16 Mart 1988 günü Irak savaş uçakları ve topçularının Halepçe kentine yönelik gerçekleştirdiği harekatta siviller de katledilmişti. O katliamın yürek burkan fotoğrafları arasında yer alan görsellerden biri de şu şekilde kayıtlara geçmişti: 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!