banner2

TTB Başkanı'nın iftirasına öğrencisi Canan Kaftancığlu'ndan destek

Terör örgütü PKK'nın kanalına çıkarak Türk askerini kimyasal silah kullanmakla suçlayan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'ya bir destek de CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kaftancıoğlu, "Öğrencisi olmaktan gurur duyduğum Şebnem Hocayı susturamayacaksınız" dedi.

Gündem 21.10.2022, 13:33 21.10.2022, 13:33
Abone ol
TTB Başkanı'nın iftirasına öğrencisi Canan Kaftancığlu'ndan destek

Türk Tabipleri Birliği Şebnem Korur Fincancı, geçtiğimiz gün katıldığı terör örgütü PKK kanalında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin teröristlere yönelik kimyasal silah kullandığı iftirasını atmıştı.

'ÖĞRENCİSİ OLMAKTAN GURUR DUYDUĞUM...'

HDP ile ağız birliği yaparak TSK'ya iftira atan Fincancı'nın açıklamalarına tepkiler çığ gibi büyürken TTB Başkanı Fincancı'ya CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'ndan destek geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kaftancıoğlu, "Öğrencisi olmaktan gurur duyduğum Şebnem Hocayı susturamayacaksınız" dedi.

İFTİRAYA DESTEK

Kaftancıoğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Öğrencisi olmaktan gurur duyduğum Şebnem Korur Fincancı'nın ahlakının ve adaletinin milyonda birine sahip olmayanlar Şebnem Hocayı korkutarak susturacaklarını zannederlerken trolleri de bir yandan bu twitimi bulmuş saldırıyorlar. Hatırlattınız madem ben de paylaşayım bir kez daha!"

TTB VE KAFTANCIOĞLU'NUN ARASINDAN SU SIZMIYOR

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Yargıtay’ın CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu hakkındaki siyasi yasak ve mahkûmiyet kararlarını onamasına tepki göstermişti. TTB, “Demokrasinin sağlığın şartı olduğunu bilen bir mesleğin mensupları olarak Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun yanındayız. Meslektaşımız nezdinde cezalandırılan adalet, özgürlük ve demokrasi talebidir. Her türlü sesin susturulduğu, antidemokratik uygulamaları kabul etmiyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!