banner2

TSK'ya iftira atan Sezgin Tanrıkulu'na destek Kandil'den geldi! PKK elebaşından CHP'ye ültimatom: Ona sahip çıkın

PKK elebaşından Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) iftira atan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'na tam destek. Sözde örgüt lideri Mustafa Karasu, Tanrıkulu'na hem partisinin hem de muhalefetin sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

Gündem 20.09.2023, 16:43 20.09.2023, 17:24
Abone ol
TSK'ya iftira atan Sezgin Tanrıkulu'na destek Kandil'den geldi! PKK elebaşından CHP'ye ültimatom: Ona sahip çıkın

Katıldığı bir canlı yayın programında skandal sözler sarf eden CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TSK'nın 15 köylüyü helikopterden aşağı attığını iddia ederek alçak iftiralarda bulunmuştu. Söz konusu skandal sözler sonrası Tanrıkulu'na soruşturma başlatılırken, dokunulmazlığının kaldırılması istemiyle Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan fezleke Cumhurbaşkanlığına gönderildi.

TANRIKULU'NA PKK'DAN TAM DESTEK

PKK'nın sözde Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, örgüt yayın organına yaptığı açıklamada Tanrıkulu'na sahip çıkılması gerektiğini savundu. Karasu, "Türk devletinin gerçekliğini kavramamışlar. Biz onlara Türk devlet gerçekliğini daha doğru kavramalarını ve sağlam duruş sergilemelerini öneriyoruz. Bu bakımdan herkesin Şebnem Korur Fincancı’ya, Merdan Yanardağ’a, Sezgin Tanrıkulu’na, diğer aydınlara Türk devletinin neden böyle saldırdığını çok iyi bilmesi lazım. " dedi.

"SAĞLAM DURUŞ SEGİLEMELİLER"

"Bazı Kürt aydınları, bazı Kürt siyasetçileri gerçekten nerede yaşadıklarının farkında değiller." diyen Karasu, "Türk devletinin gerçekliğini kavramamışlar. Biz onlara Türk devlet gerçekliğini daha doğru kavramalarını ve sağlam duruş sergilemelerini öneriyoruz. Halkın mücadelesini gevşetme değil daha da radikalleşmesini, sağlam tutum göstermesini sağlamalarını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!