banner2

TSK'nın bomba arama köpekleri Dünya Kupası'nda görev yapıyor

Katar'da düzenlenen FIFA 2022 Dünya Kupası'nda Türk Silahlı Kuvvetleri'nin özel eğitimli bomba arama köpekleri de görev yapıyor.

Gündem 05.12.2022, 16:26 05.12.2022, 17:02
Abone ol
TSK'nın bomba arama köpekleri Dünya Kupası'nda görev yapıyor

Katar'da düzenlenen Dünya Kupası'nı futbolseverler yakından takip ederken turnuvanın güvenliğine Mehmetçik önemli katkı sağlıyor. Dünya Kupasının güvenliğine büyük katkı sağlayan unsurların arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı PMKİ takımı ve bomba arama köpek timi de yer alıyor.

KAMERA SES SİSTEMİ MEVCUT

Bomba arama köpekleri patlayıcı maddeye kaşı duyarlı olduğundan dolayı rahatlıkla tespit edebiliyor. Bomba arama köpek timinde ayrıca dışarıdan görüntü alınamayan yerlerin aranmasında kullanılan yüksek görüntü kalitesine sahip, gece görüş özelliği bulunan kamera ses sistemleri de bulunuyor.

PATLAYICILAR İMHA EDİLİYOR

Bomba arama köpekleri tarafından bulunan patlayıcıları ise PMKİ takımı imha ediyor. PMKİ takımı patlayıcıların imhasında yerli ve milli üretim savunma sanayii ürünlerini kullanıyor.

İMHA ROBOTU DA VAR

Mehmetçiğin patlayıcı imha görevlerinde kullandığı araçların arasında yerli üretim sinyal karıştırma cihazı MİLKAR 5S ile uzaktan komutalı dinçer patlayıcı imha robotu da yer alıyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!