banner2

TRT World'den Reuters'a karşı 'iş ilanı' hamlesi: Aranan nitelikler dikkat çekti! 21'inci yüzyılda krallık vurgusu

Reuters'ın skandal iş ilanına TRT World'den misilleme geldi. TRT World, İngiltere özelinde yayınladığı iş ilanında krallık üzerinden demokrasi vurgusu yaptı ve ülkedeki siyasi istikrarsızlığı ve paundun değer kaybını analiz edip haber yazabilecek personel arayışında olduklarını bildirdi.

Gündem 24.12.2022, 09:02 24.12.2022, 09:52
Abone ol
TRT World'den Reuters'a karşı 'iş ilanı' hamlesi: Aranan nitelikler dikkat çekti! 21'inci yüzyılda krallık vurgusu

İş ilanı adı altında, siyasi manifesto yayınlayan ve örtülü bir şekilde hem Türkiye hem de Erdoğan düşmanı personel aradıklarını kaydeden Reuter'a karşı hamle TRT World'den geldi.

TRT World, etik ilkelere bağlı kalarak Linkedn üzerinden yayınladığı iş ilanında İngiltere'deki siyasi krize ve ülkenin 21'inci yüzyılda bile kraliyet ile yönetildiğine dikkat çekti.

İNGİLTERE'DEKİ SORUNLAR TEKER TEKER SIRALANDI

TRT World ilanında herhangi bir siyasi lideri hedef almadan “Art arda gelen Britanya hükümetlerinin Kovid-19 salgını, Brexit, küresel ekonomik kriz gibi büyük meydan okumalara yanıt vermekte başarısız olması İngiliz siyasetini bir karmaşa içine soktu. Kısa süreli İngiliz hükümetleri ülkenin geleceğini belirsizlik içinde bırakıyor ve İngiltere’yi Avrupa’dan uzaklaştırıyor. Kraliçe Elizabeth’in ölümüyle birlikte, Orta Çağ’dan kalma bir yönetim biçimi olarak Kraliyet’in modern çağda varlığı tartışmaları hız kazandı. Bu konularda kapsamlı haberler yapabilecek, kalemi kuvvetli muhabirlere ihtiyacımız var” denildi. 

"İNGİLTERE'NİN BİRLİĞİNİ TEHDİT EDİYOR"

TRT World ilanında, Reuters’ın ilanına benzer ama daha ölçülü bir dil kullandı. İlanda “İskoç hükümetinin bağımsızlık talepleri İngiltere’nin birliğini tehdit ediyor. Yüksek enflasyon ve poundun değer kaybetmesi İngiltere’nin istikrarsız siyasetini tehlikeye atıyor” ifadeleriyle Thomson Reuters’ın sözde iş ilanına adeta misilleme yapıldı. 

REUTERS'IN SKANDAL İŞ İLANI

Reuters’ın siyasi parti seçim manifestosu gibi görünen skandal iş ilanında “Tayyip Erdoğan, yirmi yıllık iktidarında Türkiye'yi modern laik geleneklerden uzaklaştırarak Güney Kafkasya'dan Kuzey Afrika'ya uzanan bölgelerde iddialı bir diplomatik ve askeri varlığa dönüştürdü. Erdoğan'ın önümüzdeki aylarda yeniden seçilme hedefini tehdit eden yüksek enflasyon ve TL'nin sert darbeler aldığı kritik bir kavşakta, derinlemesine kurumsal hikayeler sunabilecek güçlü yazma ve raporlama becerilerine sahip birine ihtiyacımız var" ifadeleri yer almıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!