Yandex Metrica

Trafikte hava atan Survivor yarışmacılarının çakarlı araç paylaşımına af yok! Ceza kesildi

Survivor yarışmacılarını İstanbul'daki büyük finale çakarlı araçla götüren sürücüye para cezası kesildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, araç sürücüsüne idari para cezası uygulandığını söyledi.

Gündem

15.06.2024, 10:49

Bilindiği üzere önceki gün Survivor All Star 2024'ün finali vardı. Perşembe akşamı düzenlenen final gecesine konuk olarak katılan bu sezonun diğer yarışmacılarının trafikte çakarlı araçlı görüntüleri büyük tepki çekti.  Survivor 2024 yarışmacılarından Sahra Işık ve Damla Can, finale çakarlı ve sirenli araçla gitti. İki yarışmacı, o anları da sosyal medya hesaplarından paylaştı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından Survivor All Star finaline çakarlı araçla giden yarışmacılara ilişkin açıklama yaptı.

Kadir Ezildi'nin sevgilisi kim? Kadir Ezildi kiminle evleniyor? Kadir Ezildi'nin sevgilisi kim? Kadir Ezildi kiminle evleniyor? Haberi Görüntüle

''GEREĞİ YAPILDI''

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından "Gereği yapıldı-18" başlığıyla yaptığı açıklamada, ''Sivil Trafik Ekiplerimizin sosyal medya ve ulusal basına yansıyan “Bir yarışma programının 3 yarışmacısının İstanbul'daki büyük finale çakarlı araçla gitmesi” haber ve görüntülerine yönelik yaptığı çalışmalarda; Bu araç sürücünün “ışıklı ve sesli uyarı işareti veren cihazları, mevzuatta izin verilmeyen bir araca  taktığı ve kullandığı tespit edilmiş ve yakalanmıştır. Araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış ve çakar/siren tertibatı söktürülmüştür.'' dedi.

Eski Çekya Cumhurbaşkanı Klaus'tan 15 Temmuz'a yönelik makale: 'Türkiye'nin vazgeçilmez rolü' Eski Çekya Cumhurbaşkanı Klaus'tan 15 Temmuz'a yönelik makale: 'Türkiye'nin vazgeçilmez... Haberi Görüntüle

''MÜSAADE ETMEYECEĞİZ''

Usülsüz çakar kullanan ve trafikte üstünlük taslayanlara asla müsaade etmeyeceklerinin altını çizen Bakan Yerlikaya, ''Görevi sırasındaki ambulans, itfaiye ve polis araçlarımızın trafikteki önceliği insan sağlığı ve suçlularla mücadeleye yöneliktir. Usülsüz çakar kullanan ve trafikte üstünlük taslayanlara asla müsaade etmeyeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

 

Habere Tepki Ver

7

0

0

0

1

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading