Yandex Metrica

Toplu taşıma Kurban Bayramı'nda ücretsiz mi, kaç gün?

Toplu taşıma Kurban Bayramı'nda ücretsiz mi, kaç gün?

Ramazan Bayramı'nın başlamasıyla birlikte, büyükşehirlerde yaşayanlar akraba ziyaretleri için toplu taşıma araçlarını kullanırken ücret alınıp alınmayacağını merak ediyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanan toplu taşıma kararı bu konuda netlik sağladı. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde, bayram boyunca otobüs, Marmaray, metro, tramvay gibi toplu taşıma araçları ücretsiz olacak. Peki, Toplu taşıma Kurban Bayramı'nda ücretsiz mi, kaç gün?
 

Gündem

11.06.2024, 13:23

Ramazan Bayramı'nın 10 Nisan Çarşamba günü başlamasıyla birlikte, Arefe günü Salı gününe denk geldi ve vatandaşlar toplu taşıma ücretlerini merak etmeye başladı. Bu konuda beklenen açıklama, Cumhurbaşkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. Bayram tatili süresince Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ücretsiz olacak. Ancak yap-işlet-devret projesi olan yollar ücretli olarak hizmet vermeye devam edecek. Peki, Toplu taşıma Kurban Bayramı'nda ücretsiz mi, kaç gün?

Suç örgütlerine geçit yok! Mafyacılık oynayanlar tek tek yakalandı Suç örgütlerine geçit yok! Mafyacılık oynayanlar tek tek yakalandı Haberi Görüntüle

TOPLU TAŞIMA KURBAN BAYRAMI'NDA ÜCRETSİZ Mİ, KAÇ GÜN?

Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferleri ve belediyeler ile bu kurumların kurduğu birlik, müessese ve işletmeler tarafından yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 16 Haziran Pazar saat 00.00'dan itibaren (Cumartesi gününü Pazar gününe bağlayan gece) başlayarak, 19 Haziran Çarşamba günü sonuna kadar (Kurban Bayramı süresince) vatandaşlar ücretsiz olarak yararlanabilecekler.

Balıkesir’de organize suç örgütüne 'KUYU' darbesi: Elebaşları dahil 43 kişi enselendi Balıkesir’de organize suç örgütüne 'KUYU' darbesi: Elebaşları dahil 43 kişi... Haberi Görüntüle

KÖPRÜLER ÜCRETSİZ Mİ?

Bayram tatili süresince, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün sorumluluğunda olan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 15 Haziran Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00'dan başlayarak, 24 Haziran Pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacak.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading