banner2

TOKİ konutları ne zaman tamamlanacak? TOKİ konutları kazananlara ne zaman teslim edilecek?

TOKİ'nin hayata geçirdiği İlk Evim İlk İş Yerim projesine milyonlarca başvuru yapıldı. Vatandaşlar kura heyecanı yaşarken, konutların ne zaman tamamlanacağı ve teslim edileceği de merak ediliyor. Peki TOKİ konutları ne zaman tamamlanacak, teslim ne zaman?

Gündem 10.11.2022, 00:29 10.11.2022, 00:45
Abone ol
TOKİ konutları ne zaman tamamlanacak? TOKİ konutları kazananlara ne zaman teslim edilecek?

TOKİ'nin İlk Evim İlk İş Yerim projesinin müjdesi geçtiğimiz aylarda verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Kuraların başlamasıyla birlikte projenin ne zaman tamamlanacağı ve teslim edileceği merak konusu oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan gelen açıklamayla projenin ne zaman tamamlanacağı öğrenildi. 

Peki TOKİ konutları ne zaman bitecek? TOKİ konutları ne zaman teslim edilecek? İşte detaylar...

TOKİ KONUTLARI NE ZAMAN BİTECEK, TESLİM NE ZAMAN?

Başvuruları tamamlanan TOKİ sosyal konutları için 7 Kasım tarihinde ilk 12 il olmak üzere kura çekilmeye başlandı. Evlerin ödeme ve teslim süresi gibi detaylar merak edilirken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan açıklama geldi. 

Murat Kurum, bu yılın sonuna kadar 60 bin konutun tamamlanacağını ve 2023'te ise ailelere teslim edileceğini duyurdu. 

Kurum, "İlk Evim İlk İşyerim Kampanyasına 8 milyonu aşan vatandaşımız başvuru yaptı. 5 milyon 135 bin başvuru ise kuraya katılmaya hak kazandı. 2 milyon 30 bin başvuru sayısıyla gençler, 505 binini emekli, 256 binini engelli, 6 bin 493’ünü şehitler ailelerimiz ve gazilerimiz yaptılar. Ailelerimiz 2023'e yeni yuvalarında girecek" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!