banner2

Tokatçı Muharrem Sarıkaya geri döndü! Habertürk'ten tepki çeken karar

HaberTürk canlı yayınında İHA muhabirine tokat atan Muharrem Sarıkaya sessiz sedasız köşe yazısı yazmaya geri döndü. Sarıkaya'nın dönüşü tepkiyle karşılandı.

Gündem 14.02.2022, 13:06 14.02.2022, 13:47
Abone ol

Canlı yayında İHA muhabiri  Ahmet Demir'e tokat attığı görüntülerin ortaya çıkmasının ardından HaberTük Ankara Temsilciliği görevinden istifa eden ve HaberTürk'teki yazılarına son veren Muharrem Sarıkaya, sessiz sedasız HaberTürk'teki köşesinde yeniden yazmaya başladı. 

Sarıkaya, "İkinci şans" başlıklı yazısında, "Ciner Medya Grubu yöneticilerimin, meslektaşlarımın ve arkadaşlarımın bana karşı tutumları, destekleri de en büyük tesellim oldu. Bütün bunları bana tanınan ikinci şans olarak görüyorum...İkinci şansın üçüncüsü olmadığını da biliyorum. Bu bilinçle tekrar merhaba diyorum..." dedi.

Muharrem Sarıkaya'nın geri dönmesine birçok vatandaş sosyal medyadan tepki gösterdi. 

Muharrem Sarıkaya söz konusu yazısında şunları kaydetti: 

"Gazetecilikten başka hiçbir işi olmayan, 43 yılını sadece yazmakla geçiren bir yazar için yazılarından uzak kalmanın ne demek olduğunu biliyorum. Bu süreçte tesellim, bireyi olmaktan gurur ve onur duyduğum Türk insanının bağrının ve vicdanının ne denli güçlü olduğunu da bana bir kez daha göstermesiydi. Yolda, otobüste, metroda, trende; o kadar çok mesaj ve telefon aldım ki...Kimi, “Defalarca özür diledin, buna rağmen hak etmediğin ölçüde küfür ve linçle karşılaştın; bu kadarı da fazla ama…”  dedi... Bazıları, “Bunlara karşı, ne yanıt verdin, ne dava açtın; hoşgörülü davrandın... Yazılarına başla...” cümleleri ile yaklaştı"

MUHARREM SARIKAYA NE YAPMIŞTI?

Muharrem Sarıkaya, Fatma Şahin'le Gaziantep'in kurtuluşunun yıl dönümü nedeniyle HaberTürk kanalında bir canlı yayın gerçekleştirmişti.

Söz konusu yayında Sarıkaya İHA muhabiri Ahmet Demir'e tokat atmış ve bu tokat Türkiye'nin gündeminde yoğun tepkiye neden olmuştu. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!