banner2

Togg işte böyle üretiliyor! Togg, akıllı otomobillerin üretim aşamasını paylaştı

Türkiye'nin yerli otomobili Togg, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla 29 Ekim'de görkemli bir açılış ile banttan inmişti. Seri üretimin başladığı Gemlik'teki fabrikadan akıllı cihazların üretim sürecine ilişkin yeni görüntüler, sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Gündem 04.11.2022, 22:40 04.11.2022, 22:53
Abone ol

Togg'dan yapılan açıklamada, "İnşaata başlangıç töreninden itibaren son gelişmeleri her ayın 18’inde sosyal medya hesaplarımızdan, Togg Teknoloji Kampüsümüzün son halini 7/24 HeyeCanlı Youtube kanalımızdan canlı olarak sizlere aktarmıştık. Şimdi de akıllı cihazlarımızın Üretim aşamaları ile karşınızdayız" ifadeleri yer aldı. Sosyal medya hesabından paylaşılan görüntülerde ise Togg'un ilk tamamen elektrikli aracı C-SUV’un üretim sürecinin tüm detayları en ince ayrıntısına kadar yer aldı. 

Türkiye'nin ilk yerli ve milli elektrikli otomobili TOGG, Cumhuriyet'in 99. yıl dönümü olan 29 Ekim'de banttan indirildi ve tüm Türkiye'ye tanıtıldı.

TOGG NE ZAMAN SATIŞA ÇIKACAK?

 Erdoğan, Togg'un seri üretim bandından indirilen ilk aracını tanıttı ve açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Ülkemizin ilk yerli ve milli otomobil markası Togg'u Cumhuriyetimizin 99. kuruluş yıl dönümüne yakışır şekilde 29 Ekim'de banttan indirdik. Şubat ayında satışı, Mart ayı sonunda teslimi başlayacak." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!