banner2

Togg'a yoğun ilgi! Cumhurbaşkanı Erdoğan sipariş sayısını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobil Togg'un T10X modeline şu ana kadar gelen sipariş sayısının 80 bine ulaştığını açıkladı.

Gündem 23.03.2023, 07:32 23.03.2023, 07:49
Abone ol
Togg'a yoğun ilgi! Cumhurbaşkanı Erdoğan sipariş sayısını açıkladı

Türkiye Yüzyılı projeleri arasında yer alan milli gururumuz olan yerli otomobil Togg, yıllardır beklenen otomobilini tanıttıktan sonra, şimdi de ön siparişler için başvuruları kabul etmeye başladı. Kısa bir süre olmasına rağmen Togg'a yoğun ilgi var.

Dün akşam katıldığı televizyon programında Togg'un başarısından bahseden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ön siparişleri alınmaya başlanan yerli elektrikli otomobille ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Togg'un yollara çıkacak olmasının kendisini heyecanlandırdığını belirtirken şu ifadeleri kullandı;

''Togg için şu ana kadar 80 bin talep geldi. 27 Mart'a kadar inanıyorum ki sipariş sayısı 100 bini geçer." 

"24 SAATTE 22 BİN 150 SİPARİŞ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu ana kadar talep 80 bin. 85 milyon nüfusumuzun da ortak gururu. Siparişler yoğun. 60 yıllık hayal gerçek oldu. Söz verdik ve bu hayali de gerçeğe dönüştürdük. İnşallah bu ay sonundan itibaren onlar da zenginleştirecekler. Türkiye yüzyılının gerçek bir nişanesi olacak. Geldiğimiz noktada ülke olarak millet olarak büyük bir gururu yaşıyoruz. Ön siparişler 16 Mart'ta alınmaya başlandı. İlk 24 saat dolmadan 22 bin 150 sipariş verildi. "Bu arabanın fabrikası nerede" diyorlardı. Fabrikayı açtık mı, açtık. Sonra "üretemzsiniz" dediler. 29 Ekim'de Togg'u banttan indirdik mi, indirdik. Sonra "üretirsiniz ama satamazsınız" dediler. Şimdi ne oldu? 75 binden fazla sipariş aldık. Bay Kemal, altılı koalisyon, bak nasıl satılıyormuş.'' dedi.

"2030'A KADAR 1 MİLYON ÜRETECEĞİZ"

''27 Mart'a kadar inanıyorum ki sipariş sayısı 100 bini geçer.'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bunlar piyasaya yeni giren bir araç için muazzam sayılar. Bu neyi gösteriyor? Milletimizin Togg'a olan güvenini, teveccühünü gösteriyor. Milletimiz bu projenin, heyecanın ortağı, asıl sahibi. 2012'den beri ülkemizde satılan elektrikli otomobil sayısı 14 bin 780. Togg ülkemizde 10 yılda satılan elektrikli otomobil sayısının beş katı kadar siparişi sadece altı günde aldı. Togg'un oluşturduğu hava sayesinde ülkemiz elektrikli araçlara geçitşe en hızlı mesafe kat eden ülkelerinden biri olacak. Tabii biz otomoil diyoruz ama üreticileri akıllı cihaz diyor. Togg akıllı cihazımızın üretim hedefi bu yıl 20 bin ama inşallah 2030'a kadar 1 milyon Togg üretmiş olacağız. Hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!