banner2

Tiyatrocu Sergen Deveci’ye omurga ameliyatı yapılacak! Korkunç trafik kazasında yaralanmıştı

Karadeniz turnesi esnasında oyuncu arkadaşları ile bulunduğu minübüsün kaza yapması sonucu ağır yaralanan tiyatrocu Sergen Deveci’nin boyun ve omurgasındaki kırıklar nedeniyle ameliyat edileceği öğrenildi. Ameliyat başarılı geçerse Deveci hafta için taburcu edilecek.

Gündem 22.11.2022, 20:06 22.11.2022, 20:19
Abone ol
Tiyatrocu Sergen Deveci’ye omurga ameliyatı yapılacak! Korkunç trafik kazasında yaralanmıştı

'Baş Belası' adlı tiyatro ekibini taşıyan minibüs Karadeniz turnesinden dönüşte dün kaza yapmıştı. Amasya'nın Merzifon ilçesinde, minibüsün TIR'a çarpması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi ölmüş, 8 kişi yaralanmıştı. Yaralılardan durumu ağır olan Sergen Deveci, ambulans uçakla İstanbul'daki özel bir hastaneye sevk edilmişti.

"MORALİ YERİNDE, ESPRİLER YAPIYOR"

Gelen son bilgilere göre boynunda ve omurgasında kırıklar olduğu tespit edilen Sergen Deveci'nin bugün ameliyat edileceği öğrenildi. Hastanenin Medikal Direktörü Uzm. Dr. Özgür Şamilgil, ameliyat için tüm hazırlıkları yapıldığını belirterek "Kendisini biraz önce ziyaret ettim. Morali gayet yerinde, espriler yapıyor. İyi olacağına inanıyor. Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu hocamız omurga cerrahisi konusunda zaten isim yapmış birisi. Kendisi birazdan ameliyata alınacak. Umarım ameliyat da başarılı geçecek. Tüm dileklerimiz onun iyileşmesi yönünde" dedi.

"AMELİYAT OLMAZSA HASAR KALABİLİR"

Uzm. Dr. Özgür Şamilgil, ameliyat ve sonraki süreçle ilgili ise şunları söyledi: Her omurga ameliyatının şahsa özel riskleri vardır. Çünkü her omurga kırığının da yeri ve boyutları birbirinden farklıdır. Arkadaşımızın başka hastalıklarının olmaması, yaşının genç olması gibi özellikler bu ameliyat açısından daha düşük risk kılıyor. Tabii her ameliyatın kendine göre riskleri vardır. Omurganın içinden geçen sinirler kollara bacaklara ve aşağıya doğru yayılıyorlar. O sinirlerin zarar görmemesi için tedbirler alınarak gerekli cerrahi müdahale yapılacak. Şu anki bulgular bu ameliyatı olması gerektiğine, olmadığı takdirde hasar oluşabileceğini gösteriyor. Ameliyat sonrası bu hasar riskinin ortadan kaldırılmasını hedefliyoruz. Bunun için bir yüzde vermek, bu ameliyat yüzde yüz başarılı olacaktır demek mümkün değil. Ama en iyi yerde, en emin ellerde bu ameliyatın riski başka hastanelere göre biraz daha düşüktür. Ameliyat başarılı geçtiği takdirde bir haftaya kadar iyileşip evine taburcu olabileceğini düşünüyoruz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!