Yandex Metrica

Sitede Ara

Tiny House yasaklandı mı? İmar olmayan arsaya Tiny House koyulur mu?

Tiny House yasaklandı mı? İmar olmayan arsaya Tiny House koyulur mu?

Yaz aylarının gelmesiyle özellikle tatil ve turizm bölgelerinde karavan ve tiny house türü yapıların sayısı hızla artıyor. Bölge halkı hızla artan karavan ve tiny hose evlerinden şikayet ediyor. Tiny house bilinmezliği devam ederken Tiny House yasaklandı mı? İmar olmayan arsaya Tiny House koyulur mu? soruları ise pek çok kişi tarafından sorulmaya başlandı.

Gündem

05.06.2024, 12:20

Özellikle turizm bölgelerinde karavan ve tiny house olarak adlandırılan tekerlekli minik evlerin sayısı hızla arttı. Sokaklar ve mahalleler karavan ve tiny hose park alanına dönerken bölge sakinleri ile karavan sahipleri zaman zaman problem yaşıyor. Karavan ve tiny house yapılarını mahallelerinde istemeyenler yerel yönetimlerden bu soruna çözüm bulmasını istiyor. Karavan sahipleri de kendilerine park alanı açılmasını talep ediyor. Tartışmalar devam ederken Edirne’nin Saros Körfezi’nde tarım arazilerinin üzerine kurulan "tiny house"lar (küçük evler) valilik talimatı ile kaldırılıyor. Yaşanan gelişmelerin ardından Tiny House yasaklandı mı? İmar olmayan arsaya Tiny House koyulur mu? soruları gündeme geldi.

iPhone kullananları bekleyen büyük tehlike! Bu uygulamalardan biri bile varsa silin iPhone kullananları bekleyen büyük tehlike! Bu uygulamalardan biri bile varsa... Haberi Görüntüle

TİNY HOUSE YASAKLANDI MI?

Tekerlekli taşınabilir ev olan Tiny House türü yapıların yasaklandığına dair bir gelişme yaşanmadı. Hukukçular tekerlekli tiny house araçlarının Karayolları Trafik Kanununa göre römork olarak tanımlanan O sınıfı motorsuz araç vasfında olduğunu belirtiyor. Hukukçuların görüşüne göre;  Tiny house’lar, trafik yönetmeliklerine tabii araçlar vasfındadır. Hukukçulara göre tiny house taşıtları plaka, ruhsat ve trafik tescil işlemleri ikmal edildikten sonra başka izne gerek olmadan kullanılabilir.

28 Haziran Mahmutbey-Mecidiyeköy metrosu neden çalışmıyor? Mahmutbey, Göztepe, Oruç Reis durakları kapalı mı? 28 Haziran Mahmutbey-Mecidiyeköy metrosu neden çalışmıyor? Mahmutbey, Göztepe, Oruç Reis... Haberi Görüntüle

İMAR OLMAYAN ARSAYA TİNY HOUSE YASAL MI?

Tekerlekli Tiny House "Çekme Karavan" niteliğindedir. Ayrıca İmar Kanunu bakımından bir izin-ruhsat alınması gerektirmez. Tiny House için herhangi bir imar izni gerekmemektedir. Ancak O2-Tip Onay Belgesi şartı vardır. Onay belgesi olan Tiny House'u tarla ya da imarlı arsa statüsündeki bir yere koyabilirsiniz.

Tiny House'lar imarlı bir arsaya ya da tarla vasıflı bir araziye konulabilir.

Hacklendiği iddia edilmişti! İBB hesabından yapılan 'Mehmet Şimşek' paylaşımına soruşturma! Hacklendiği iddia edilmişti! İBB hesabından yapılan 'Mehmet Şimşek' paylaşımına soruşturma! Haberi Görüntüle

TİNY HOUSE NEDİR?

Tiny House genelde küçük ve taşınabilir evler için kullanılıyor. Tiny House 2008-2012 Küresel Ekonomik Kriz sırasında daha ekonomik konaklama ve tatil düşüncesiyle ortaya çıkmış ve yaygınlaşmıştır. 

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading