Yandex Metrica

Sitede Ara

TikTok askerlere yasaklandı mı?

TikTok askerlere yasaklandı mı?

TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul gören kanun teklifi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline TikTok kullanımını yasaklıyor.

Gündem

30.05.2024, 15:17

TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edilen yasa teklifi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu'nda ve bazı diğer ilgili kanunlarda değişiklik yapılmasını öngörüyor.

2024 İstanbul'da hangi plajlar ücretsiz? İstanbul'daki plaj ücretleri ne kadar? 2024 İstanbul'da hangi plajlar ücretsiz? İstanbul'daki plaj ücretleri ne kadar? Haberi Görüntüle

TSK PERSONELİNE TİKTOK YASAĞI GETİRİLİYOR

TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda onaylanan teklifle birlikte, TSK personeline TikTok kullanımının yasaklanmasının yanı sıra şu düzenlemeler de getirildi:

1999 yılı sonrası sigortası başlayan ve 1 Şubat 2018 yılı sonrası Yüksek Askeri Şura kararı ile kadrosuzluk nedeniyle emekliye sevk edilen personele, yaş şartı aranmaksızın kadın ve erkek 25 hizmet yılının tamamlaması halinde emekli aylığı bağlanacak.

Teklife göre, Astsubay Meslek Yüksek Okulları Kanunu'nda yapılacak değişiklikle, astsubay meslek yüksekokullarında eğitim ve öğrenim gören öğrencilerin sağlık durumu nedeniyle okuldan çıkarılanlar hariç diğer nedenler ile çıkarılanlara, personel ve amortisman giderleri, ilaç ve tedavi giderleri, kitap ve kırtasiye giderleri ile öğrenci harçlıklarının tamamı ve yiyecek giderlerinin yarısı ile bunlara tekabül eden faizleri hariç, devlet tarafından yapılan masraflar, sarf tarihinden tahsil tarihine kadar geçen süre için kanuni faizi ile birlikte hesaplanan tutarın iki katı olarak ödetilecek.

Astsubay meslek yüksekokullarında öğrenim gören öğrencilerden, disiplinsizlik nedeniyle askeri öğrencilikten çıkarılmasına karar verilenler de hesaplanacak tazminat miktarının dört katını ödeyecek.

Savunma sanayisi alanında faaliyet gösteren firmaların denetimi, daha hızlı ve etkin şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak.

Milli Savunma Bakanlığının, TSK'nin modernizasyonu, savunma sanayisinin geliştirilmesi, araştırma ve geliştirme hizmetlerinde kullanılacak özel gelirleri karşılığında tahsis edilen ödeneğin yetersiz kalması halinde ödenek ekleme yetkisi Cumhurbaşkanına verilecek.

Sözleşmeli erbaş ve erlerin kadroları ile uzman erbaşlığa geçiş işlemleri, Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülecek.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading