Yandex Metrica

Sitede Ara

TFF Başkan adayı Servet Yardımcı kimdir?

TFF Başkan adayı Servet Yardımcı kimdir?

Servet Yardımcı, son zamanlarda sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çeken ve merak ettiği bir isim haline geldi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı için adaylığını açıklayan Servet Yardımcı'nın hayatı ve kariyeri hakkında detaylı bilgiler araştırılıyor. Peki, TFF Başkan adayı Servet Yardımcı kimdir?
 

Gündem

10.06.2024, 14:02

TFF başkanlık adaylığını açıklayan Servet Yardımcı'nın kim olduğu merak konusu oldu. Peki, TFF Başkan adayı Servet Yardımcı kimdir?

Servet Yardımcı kimdir

Servet Yardımcı kimdir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıkladı: En düşük emekli maaşı artacak mı? AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıkladı: En düşük emekli maaşı... Haberi Görüntüle

SERVET YARDIMCI KİMDİR?

Servet Yardımcı, 26 Aralık 1957 tarihinde doğmuştur. Futbol kariyerine amatör düzeyde oyuncu olarak başlamış ve daha sonra yöneticilik yapmıştır. Özellikle Çaykur Rizespor'da yöneticilik görevini üstlenmiştir.

2008 yılında Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'na ilk kez girmiştir, bu süreçte Hasan Doğan'ın listesinde yer almıştır. Ardından Mahmut Özgener döneminde Başkan Vekili olarak görev yapmıştır. Mehmet Ali Aydınlar yönetiminde ise yönetim kurulu üyeliği görevine devam etmiştir.

Yıldırım Demirören döneminde 1. Başkan Vekili olarak görev yapmış ve bu görevini Nihat Özdemir döneminde de sürdürmüştür. Servet Yardımcı, Türkiye Futbol Federasyonu'nun FIFA ve UEFA ile ilişkilerini yürütmektedir.

2015 yılında UEFA Yönetim Kurulu'na girmek için aday olmuş ancak seçilememiştir. Ancak, 5 Nisan 2017'deki 41. UEFA Kongresinde yapılan seçimde başarılı olarak UEFA Yönetim Kurulu'na girmiştir.

2021'de tekrar aday olan ve seçilen Servet Yardımcı, aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi olarak da bilinmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Servet Yardımcı'nın kardeşi, eski Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul milletvekili ve Millî Savunma Bakan Yardımcısı olan Hasan Kemal Yardımcı'dır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading