banner2

Tevfik Göksu tutmayan 'İmamoğlu' projesini açıkladı! 'Sen Cumhurbaşkanı olacaksın' dediler bunu düşünüyordu'

Seçim döneminde İstanbul'a hizmet etmek yerine HDP destekli Altılı Masa'nın adayı Kılıçdaroğlu'na oy toplama yarışına giren Ekrem İmamoğlu'nu eleştiren Tevfik Göksu "Senin yerin orası değil sen özgün bir projesin, sen Cumhurbaşkanı olacaksın, dediler, bunu düşünüyordu." dedi.

Gündem 01.06.2023, 01:09 01.06.2023, 02:27
Abone ol
Tevfik Göksu tutmayan 'İmamoğlu' projesini açıkladı! 'Sen Cumhurbaşkanı olacaksın' dediler bunu düşünüyordu'

HDP destekli Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak ilan ettiği Ekrem İmamoğu'nun bir proje olduğunu belirten İBB AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, Haber Global canlı yayınında, İstanbul gündemine ilişkin değerlendirmeler yaptı.

CHP'li İBB'yi ve Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan Göksu, Ekrem İmamoğlu'nun bir yalancı olduğunu, "İmamoğlu yalancı zaten. Biz yalan söylemeyi bilmiyoruz, diyorlar. Daha üç gün önce yalan söyledin, Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı oldu dedi. Silivri'de ne dedi, ey millet Meclis'i size Cumhur İttifakı aldı derlerse, onlara İBB Meclisi'ni gösterin diye, bakın nasıl tıkır tıkır işliyor, kendi kendini yalanladı." sözleriyle vurguladı.

"İBB'NİN 23 MİLYAR OLAN BORCU 103 MİLYAR TL OLDU"

İstabullu'nun 2019 yılında İstanbul'a hizmet etmek için seçtiği ancak bunun yerine cumhurbaşkanlığı seçimleri için şehir şehir propaganda yapan İBB Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu'na yüklenen Göksu,"İstanbul ilk kez tarihinde borçlanamaz hale geldi. Teslim ettiğimizde 23 milyar borç 103 milyar oldu. İmamoğlu, İstanbul'u terk ederken 155 milyar lira borçla teslim edecek." ifadelerini kullandı.

"'SEN ÖZGÜN BİR PROJESİN SEN CUMHURBAŞKANI OLACAKSIN' DEDİLER"

İBB Başkanı İmamoğlu'nun asıl amacının cumhurbaşkanı adayı olmak olduğunu belirten Göksu, "Senin yerin orası değil sen özgün bir projesin, sen Cumhurbaşkanı olacaksın, dediler, bunu düşünüyordu." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!