banner2

Tevfik Göksu'dan İBB yönetimine tepki: Reklama bütçe var, depreme yok

Belediye başkanlığından çok parti lideri gibi hareket ederek gizli bir ajanda yürüten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun belediye bütçesini reklam ve PR'a harcadığı ortaya çıktı. İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB'nin bütçe gerçeğini ortaya çıkardı.

Gündem 27.11.2021, 13:05 27.11.2021, 13:21
Abone ol

Göreve geldiği ilk günden bu yana, İBB Başkanlığını danışmanlarla yürüten, yıllardır Cumhurbaşkanlığı adaylığı için kulis yapan Ekrem İmamoğlu'nun, belediye bütçesini de reklam ve PR'a harcadığı ortaya çıktı. Bütçe skandalını İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ortaya çıkardı.

REKLAMA AYRILAN PARA DEPREM BÜTÇESİNİN İKİ KATI

Göksu, İBB bütçe görüşmelerinde CHP'li İBB yönetimine reklam ve organizasyona ayrılan bütçe üzerinden eleştirilerde bulundu. Göksu, İBB'nin 2022 bütçesinde reklam ve organizasyona ayrılan paranın, sosyal konut ve deprem bütçesinin iki katı olduğunu ifade etti; ''İBB'nin 849 milyon Türk lirası tanıtım bütçesi ayırmış. Az önce sunum yaparken '1 milyar küsur deprem ilgili bütçe ayırdık' dedi sayın Başkan. Ben bütün detayları inceledim. Mali yılı bütçe kitapçığı sayfa 35'te, kentsel dönüşüm için yazılan rakam 492 milyon Türk lirası. Daha ne diyeyim ben arkadaşlar!'' ifadesini kullandı.

"Tanıtıma parayı ayırmışlar, peki depreme ne kadar ayırmışlar? 492 milyon Türk lirası. Sosyal konuta harcadıkları meblağ ise 12 milyon Türk lirası." 

 Tevfik Göksu'dan İBB yönetimine tepki: Reklama bütçe var, depreme yok

''İMAMOĞLU 3 YILDA AK PARTİ'NİN 1 YILLIK BÜTÇESİNE ULAŞAMADI''

Tevfik Göksu, tanıtım için ayrılan para üzerinden eleştirilerini sürdürerek,  AK Parti döneminde kentsel dönüşüme bütçenin yüzde 4’ünü ayrıldığını, yeni yönetiminin ise üç senede bu orana çıkamadığını söyledi. Esenler Belediye Başkanı Göksu "Yatırım kitapçığı sayfa 44'te kentsel dönüşüm uygulamaları için ayrılan bütçe 612 milyon Türk lirası. Oysa mali yıl kitapçığında ise 492 milyon Türk lirası. Başkanın sunumunda ise 1 milyar küsur." şeklinde konuştu.

 Tevfik Göksu'dan İBB yönetimine tepki Reklama bütçe var, depreme yok

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!