banner2

Teslim olan teröristten bomba ifşalar! HDP beni PKK'ya sattı

Eli kanlı terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan M.E.A, isimli şahıs, HDP'liler tarafından satıldığını ifade etti. Dağda 6 ay boyunca banyo yapmadığını belirten örgütün eski mensubu PKK ve HDP'nin gençleri nasıl kandırdığını anlattı.

Gündem 24.11.2022, 14:03 24.11.2022, 15:46
Abone ol
Teslim olan teröristten bomba ifşalar! HDP beni PKK'ya sattı

Türk ordusunun hain terör örgütleriyle olan amansız mücadelesi devam ederken PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan örgütün eski mensubu, HDP'nin kirli yüzünü ifşa etti. TRT Haber'e konuşan örgütün eski mensubu M.E.A, 7 yıl önce Lice kırsalında terör örgüte katıldığını anlattı. Eli kanlı örgütle 16 yaşındayken tanıştığını belirten M.E.A, HDP’liler aracılığıyla önce uyuşturucuya sonra da terör batağına sürüklendiğini ifade etti.

''DEPOLARINDA UYUŞTURUCU TUTUP SATIYORLAR''

Örgütün eski mensubu M.E.A, "HDP’liler hem uyuşturucu ile mücadele ettiklerini söylüyor hem de depolarında uyuşturucu tutup kendileri içip kendileri satıyordu. O şekilde biz de alıştık” şeklinde konuştu.

Diyarbakır Çınarlı olduğunu belirten M.E.A, şu itiraflarda bulundu; ''Beni okuldan ve ailemden soğutmaya çalıştılar. 'Okula gitme, oraya gideceğine burada dur, yanımızda kal' diyorlardı. En son süreçte de Çınar’da HDP'nin altındaki yere Lice'den birisi geliyordu. Bize eğitim veriyordu. O eğitimlerden sonra artık bizimle açık açık konuşuyorlardı. Terör örgütünü övüyorlardı. Lice’ye götürüldük. 1-2 saat geçtikten sonra eve gitmek istediğimizde ‘gece oldu artık gidemezsiniz’ dediler. O süreçten sonra artık biz de orada insan satıldığını anladık. Çünkü oraya gittiğimde bir torba vardı oradaki adamın elinde, geldiğinde o torba yoktu. Para torbasıydı o."

''6 AY BOYUNCA BANYO YAPMADIM''

Dağda kaldığı 6 ay boyunca banyo yapmadığını anlatan M.E.A, Lice kırsalında bir süre tutuldu. Örgütün eski mensubu, önce Irak'ın, oradan da Suriye'nin kuzeyine götürüldü. Pişman olup kaçmak istedi ancak bu o kadar kolay olmadı. Defalarca kaçmaya çalıştığını anlatan M.E.A, "Ben dağda 6 ay boyunca banyo yapmadım. Ben ya hapse gireyim ya da öleyim ama kendi toprağımda olayım dedim. Onlar da güvenlikleri sıkılaştırdı. Güvenliği daha da çok artırdılar. Kaçmaya çalıştıktan sonra hapse atıldım. 7 ay boyunca tuvaletteydim. Yani insanlık yeri değil.'' dedi.

GENÇLERE SESLENDİ: AMAÇSIZ BİR ŞEY UĞRUNA ÖLÜYORSUN

En sonunda PKK'dan kaçmayı başaran M.E.A. güvenlik güçlerine sığınırken gençlere seslenirken şunları kaydetti; "Hem buradan gitmek isteyenler, hem de oradan gelmek isteyenlere diyorum. Buradan gitsen her şeyin gidiyor. Amaçsız bir şey uğruna ölüyorsun. Çok şükür. Ben geldim, devlet yardımcı oldu."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!