Tesla'dan dev Türkiye hamlesi! Elon Musk her yere istasyon kuracak

Türkiye'deki faaliyete geçecek olan Tesla, hızlı şarj istasyonları için de kolları sıvadı. Tesla, İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (Sakarya), İzmir ve Konya'ya supercharge istasyonları kuracak.

Gündem 26.01.2022, 13:14 26.01.2022, 15:23
Abone ol
Tesla'dan dev Türkiye hamlesi! Elon Musk her yere istasyon kuracak

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Türkiye’nin 10 ilinde şarj istasyonu kurmak için harekete geçti. Tesla'nın resmi internet sitesindeki bilgilere göre kurulacak olan şarj istasyonlarının konumu da paylaşıldı.

İŞTE SARJ İSTASYONLARININ KURULACAĞI ŞEHİRLER

Elon Musk’un kurucusu olduğu Tesla, resmi internet sitesindeki süper şarj (Supercharge) istasyonlarının konumlarını güncelledi. Yapılan son güncellemeye göre Tesla Türkiye’de 10 ilde süper şarj istasyonu konumu eklendi. Süper şarj istasyonlarının Türkiye'deki konumlarında yer alan iller ise İstanbul, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek (Sakarya), İzmir ve Konya olarak belirtildi.

YENİ MODELLERİNİ TÜRKİYE'YE GETİRECEK

ABD ve Avrupa pazarlarında satışa devam eden elektrikli araç devi Tesla’nın; Model S, Model 3, Model X ve Model Y elektrikli otomobillerini Türkiye’ye getirmesi bekleniyor. Tesla ayrıca iş ilanları sayfasında İstanbul için ofis müdürü ve satış danışmanı için iş ilanı yayımladığı görüldü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!