banner2

TESK genelge gönderdi: Aşısız eleman çalıştırmayın

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'İş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderildi' sözlerine yer verdi.

Gündem 01.08.2021, 15:22 01.08.2021, 16:07
Abone ol
TESK genelge gönderdi: Aşısız eleman çalıştırmayın

Türkiye'de koronavirüse karşı uygulanan aşı sayısı 73 milyonu geçerken, aşı yaptırmayanlarla ilgili yeni tedbirler gündeme geliyor.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderildiğini açıkladı.

82 BİRLİK, 13 FEDERASYON, 3 BİN 200 ODAYA UYARI

Palandöken yaptığı yazılı açıklamada, hazırladıkları genelgeyle 82 birlik, 13 mesleki federasyon ve 3 bin 200 odaya, aşıya duyarlı olmaları konusunda uyarılarda bulunduklarını kaydetti.

YENİDEN KAPANMA KORKUSU

Ülke genelinde hızla artan vaka sayıları ve delta varyantının baş göstermesi nedeniyle aşı olmanın önemine işaret eden Palandöken, yükselişe geçen vaka sayılarının esnaf ve sanatkar camiasında yeni bir kapanma endişesi oluşturduğunu vurguladı.

'AŞIŞIZLARI KESİNLİKLE ÇALIŞTIRMAYIN'

Palandöken, esnafın yeni bir kapanmaya tahammül edemeyeceğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Vaka sayılarını düşürmenin ve salgından kurtulmanın en önemli adımı aşı olmaktır. Bunun için aşı konusunda toplumsal duyarlılık oluşturulması ve iş yerlerinde aşısız eleman çalıştırılmaması için tüm teşkilata yeni bir genelge gönderdik. Genelgede maske ve sosyal mesafe kurallarıyla birlikte gelen müşterilere 'HES kodu' ile aşı sorgulamasının yapılması hususu da yer alıyor."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!