banner2

Teröristlerin öldürüp aracını gasbettiği veterinerin hikayesi ortaya çıktı

Ankara'da teröristlerin saldırı girişiminde kullandıkları aracı, Kayseri'de veterinerlik yapan Mikail Bozloğan'ı öldürüp gasp ettikleri ortaya çıktı. Mikail'in amcası Bahri Bozloğan, ''Babası kan izlerini takip edip oğlunun cenazesini bulmuş. 2 yıldır evli, 4 aylık bebeği var.'' ifadesini kullandı. Öldürülen veterinerin ailesi taziyeleri kabul etmeye başlarken, Bozlağan’ın hayat hikayesi de ortaya çıktı.

Gündem 02.10.2023, 08:28
Abone ol
Teröristlerin öldürüp aracını gasbettiği veterinerin hikayesi ortaya çıktı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelerek bombalı saldırı girişiminde bulunan 2 terörist, kahraman Türk polisi tarafından etkisiz hale getirildi. Teröristlerin Ankara'daki saldırıda kullandıkları aracı Kayseri'nin Develi ilçesinde bir veterineri öldürüp gasbettikleri ortaya çıktı.

İlçede veterinerlik yapan 24 yaşındaki Mikail Bozlağan'ı Çataoluk ve Avlağa Mahallesi arasındaki köprünün yakınlarında başından vurarak öldüren teröristler, veterinerin aracını gasbederek Ankara'ya gitti. Ankara'ya ulaşan teröristler, daha sonra saldırıyı gerçekleştirdi. İçişleri Bakanlığı, teröristlerden birinin PKK üyesi olduğunun tespit edildiğini, diğerinin ise kimlik belirleme çalışmalarının devam ettiğini duyurdu. Terör saldırısına ilişkin soruşturma sürerken, Bozlağan'ın cenazesi, Kayseri Devlet Hastanesindeki otopsi işlemlerinin ardından Develi Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

HAYAT HİKAYESİ ORTAYA ÇIKTI

Ailesi taziyeleri kabul etmeye başlarken, Bozlağan’ın hayat hikayesi de ortaya çıktı. Avlağa Mahallesi'nde yaşayan veteriner Mikail Bozlağan'ın akrabası Bahri Bozlağan, önceki akşam Mikail'in diğer kardeşlerinin kendisini aradığını, babalarının konuşamadığını, acil gelmesini istediklerini söyledi.

Hep beraber köyün girişindeki köprünün yanına geldiklerinde Mikail'in cenazesini amcaoğlunun kucağında gördüklerini anlatan Bozlağan, "Bizim yeğenimiz vatanına, milletine saygılı, buradaki insanların herkesin yardımına koşan, çalışkan bir insandı. Çevre köylerde de son derece sevilen, sayılan bir insandı. Bu şerefsizler, bu vatan hainleri nerelerden gelmişler. Bizim buralarda öyle bir insanlar da yok işin açıkçası." ifadelerini kullandı.

''KAFASINA SIKMIŞLAR''

Bozlağan, veteriner Mikail Bozlağan'ın Adana sınırına bir tedaviye beraber gideceği arkadaşının Mikail'e ulaşamaması üzerine ailesini aradığını ve babasının da bulmak için yola çıktığını dile getirerek, şunları kaydetti;

"Babası yolda ıslaklık görmüş, yağmur filan yağmıyordu, şüphelenmiş çünkü çocuk daha önceden oralarda ufak bir kaza geçirmişti, kışın arabanın kaymasından dolayı. Babası hemen durmuş, arabayı aramış, bulamamış. Çocuğun orada hem kafasına sıkmışlar hem sert bir cisimle kafasına vurmuşlar. Vardığımızda zaten vefat etmişti. Bir telefon aldım yeğenimden, Ankara'da bir patlama olmuş, çocuğun kullandığı araç orada kullanılmış. Ortağı veteriner hekim ile teyit ettirdim, araç sizin mi diye? O da 'Bizim abi' dedi çünkü arkasında ilaçların konduğu sandık filan varmış. Yavrucak evine kalorifer yaptırmak için borular almış. Borular orada gözüküyormuş. Evli, iki yıl oldu evleneli. Altı aylık yavrusu var."

Mikail Bozlağan'ın akrabası Bahri Bozlağan.

6 YAŞINDAYKEN KAYBOLMUŞ

Öte yandan Mikail Bozlağan'ın 6 yaşındayken Develi ilçesinde kuzeniyle 2005'te mantar topladığı sırada kaybolduğu, 4 gün sonra Adana'nın Feke ilçesinde sağ bulunduğu öğrenildi. Mikail'in amcasının oğlu Hüseyin Bozlağan'ın ise cansız bedeni bulunmuştu.

4 GÜN AÇ SUSUZ YAŞAMA TUTUNMUŞ

Adana'nın Feke ilçesine bağlı Gedikli Mahallesi eski Muhtarı İbrahim Gün, saldırı öncesi gasbedilip öldürülen Mikail Bozlağan'ın, 2005 yılında, 6 yaşında olduğu dönemde mantar toplamak isterken kaybolmasıyla ilgili anısını şu sözlerle anlattı; "O dönem, 4 gün boyunca aç ve susuz yaşama tutunan evladımız, kardeşimiz Mikail'in, patlamada kullanılan aracın sahibi olduğunu öğrendik. O dönem muhtardım ve karakoldan 6 yaşında bir çocuğun kaybolduğunu bildirdiler. Biz de cami hoparlöründen anons yapıp, tüm mahalle aramaya çıkmıştık. Arazi şartları zordu. Aradık ve Mikail evladımızı sağ bulmuştuk. Kuzeni Hasan, kayaya çıkmak istemiş ancak kayıp, düşerek hayatını kaybetmişti" 


Adana'nın Feke ilçesine bağlı Gedikli Mahallesi eski Muhtarı İbrahim Gün.

''SEVİLEN BİR HEKİMDİ''

Bozlağan'ın, bölgede sevilen bir veteriner hekim olduğunu belirten Gün, şunları kaydetti;

"Terör, evladımızı iyilik yaptığı sırada yakaladı. Yolda el kaldırıp, aracına binmişler ve Mikail'i katletmişler. Bu bölgede alışık olmadığımız bir durum. Biz, yolda durup el kaldıranları aracımıza alırız. Mikail de iyilik yaptığını zannetmiş ancak yaşımını sona erdirmişler. Allah kimseye yaşatmasın. Bölgemizde sevilen bir vetiriner hekimdi" 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!