banner2

Teröristlerin inlerine girildi! 6 odalı mağarada silah ve mühimmat ele geçirildi

Son dakika haberleri... Kahraman Mehmetçik Pençe-Kilit Operasyonu ile teröristlerin inlerine girmeye devam ediyor. Bölgede tespit edilen 150 metre uzunluğundaki altı odalı bir mağarada PKK’lı teröristlere ait silahlar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Gündem 01.11.2022, 14:17 01.11.2022, 14:39
Abone ol

Şanlı Türk askerinin terörle olan amansız mücadelesi aralıksız son sürat devam ederken Milli Savunma Bakanlığı'ndan flaş bir paylaşım geldi.

TERÖRİSTLERİN İNLERİNE GİRİLDİ

Bakanlığın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi; ''Kahraman Mehmetçik Pençe-Kilit Operasyonu ile teröristlerin inlerine girmeye devam ediyor! Bölgede tespit edilen 150 metre uzunluğundaki altı odalı bir mağarada PKK’lı teröristlere ait silahlar ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi.''

6 ODALI MAĞARADA ÇOK SAYIDA MUHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütü PKK'ya ait olduğu tespit edilen 150 metre uzunluğundaki 6 odalı mağarada çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği bildirildi. Operasyonda, Doçka makineli tüfek, Dragunov keskin nişancı tüfeği, PKMS hafif makinalı tüfek, RPG-7 roketatar, AK-47 piyade tüfeği, 2 AT-4 tanksavar füzesi, roket kuyruğu, çok sayıda taarruz ve savunma tipi el bombası, 3 kara mayını, telsiz, 41 AK-47 piyade tüfeği şarjörü, 3 basma düzenek, çok sayıda elektrikli fünye, 10 oksijen tüpü, çok sayıda gaz maskesi, 3 jeneratör ve çok sayıda yaşam malzemesinin ele geçirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!