Terörist sevgilisiyle fotoğrafları ortaya çıkmıştı! HDP'li Semra Güzel'in milletvekilliği düşüyor

Terörist sevgilisiyle fotoğrafları ortaya çıktıktan sonra yurt dışına kaçarken yakalanıp tutuklanan HDP'li Semra Güzel’in milletvekilliğin düşürülmesi için süreç 1 Ekim'de Meclis'in açılmasıyla başlayacak.

Gündem 17.09.2022, 15:51 17.09.2022, 17:01
Abone ol
Terörist sevgilisiyle fotoğrafları ortaya çıkmıştı! HDP'li Semra Güzel'in milletvekilliği düşüyor

Dokunulmazlığı kaldırılan ve "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan aranan HDP Diyarbakır Milletvekili Güzel'in 2 Eylül'de Edirne'ye giderken Silivri'deki bir dinlenme tesisinde yakalandı.

7 GÜNLÜK İTİRAZ SÜRESİ DOLACAK

Terörist sevgilisiyle fotoğrafları ortaya çıkan Semra Güzel'in, kaçak durumdayken milletvekili özlük haklarından yararlanmayı sürdürmesi üzerine vekilliğinin devamsızlıktan düşürülmesi için süreç başlatılmıştı. Beş oturuma özürsüz ve izinsiz katılmadığı tespit edilen Güzel'in Meclis'in açılmasıyla birlikte 7 günlük itiraz süreci olacak. Ardından Meclis Başkanlık Divanı toplanarak Güzel ile ilgili bu tespiti Meclis Karma Komisyonu'na bildirecek. Komisyonda ve Genel Kurul oylamalarıyla son karar verilecek.

OPERASYONLA İLGİLİ YENİ DETAYLAR

Semra Güzel ile yurt dışına kaçmak üzere aynı araçta bulunan ve daha önce de Yunanistan'a kaçmak için girişimde bulunan Fırat D'nin bağlantıları, kaçış planının çökmesine neden oldu. PKK/KCK ve FETÖ/PDY üyelerini yurt dışına kaçırmaya aracılık eden kişi ve şebekelere yönelik yürütülen istihbarat çalışmaları kapsamında MİT tarafından bir süredir takip altında tutulan göçmen kaçakçısı C.T. ile irtibata geçen Fırat D'nin, farklı kaçakçılarla da bağlantı kurduğu belirlendi.

YURT DIŞINA GİDECEĞİ ÖĞRENİLDİ

Örgütsel bağlantıları çerçevesinde teknik ve fiziki takibe alınan Fırat D'nin ayrıca bir fuhuş şebekesi içinde yer alan çok sayıda kişiyle irtibatı bulunduğu tespit edildi. Fırat D'nin kaçış girişiminden önce İstanbul'daki bir otelde para karşılığı ilişkiye girdiği yabancı uyruklu kadına "yurt dışına gideceğini" söylediği saptandı. Fırat D'nin görüşme trafiğindeki hareketliliğinin tespit edilmesi üzerine MİT ve Emniyet birimleri tarafından operasyon için düğmeye basılması sonucu Semra Güzel ile Fırat D'nin İstanbul çıkışında yakalandığı öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!