Yandex Metrica

Sitede Ara

Teröre 'Bozdoğan' darbesi: Kırmızı ve turuncu kategorideki 5 terörist etkisiz

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Ağrı ve Batman kırsalındaki operasyonda kırmızı kategoride aranan Yılmaz Öner'in de aralarında bulunduğu 5 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi

Gündem

20.06.2024, 15:04

İçişleri Bakanlığı'nın eli kanlı terör örgütleriyle olan amansız mücadelesi tüm hızıyla devam ediyor.

Ağrı ve Batman kırsalındaki operasyonda kırmızı kategoride aranan Yılmaz Öner'in de aralarında bulunduğu 5 terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada operasyona ilişkin detaylı bilgi verirken Hava Kuvvetleri Komutanlığı, jandarma ve güvenlik korucularını tebrik etti.

Silahımı belime taktım! Süleyman Soylu 15 Temmuz gecesini anlattı: Çankaya'ya gelseydi onu öldürecektik! Silahımı belime taktım! Süleyman Soylu 15 Temmuz gecesini anlattı: Çankaya'ya... Haberi Görüntüle

''ENSELERİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ''

Bakan Yerlikaya, "Kahramanlarımızın dağ başlarında, dar geçitlerde, uçsuz bucaksız ovalarda nefesleri, ayak izleri var. Hainlerin enselerinde olmaya devam edeceğiz. Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız, duraksamayacağız️." ifadesini kullandı.

Yerlikaya, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde, Ağrı ve Batman İl Jandarma Komutanlıklarınca yapılan istihbari çalışmalar sonucu Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi kırsalında ve Batman'ın Hasankeyf ilçesi Palamut köyü kırsalında operasyon gerçekleştirildiğini bildirdi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçakları, ATAK taarruz helikopterleri ile J-SİHA desteğinde, Jandarma Özel Harekat (JÖH), jandarma komando timleri ve güvenlik korucuları ile teröristler arasında sıcak temas sağlandığını aktaran Yerlikaya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin çatışmada silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini kaydetti.

Asla kabul edilemez! Bakan Tunç duyurdu: Türk Bayrağına saldırıya resen soruşturma başlatıldı Asla kabul edilemez! Bakan Tunç duyurdu: Türk Bayrağına saldırıya resen... Haberi Görüntüle

OPERASYONA İLİŞKİN DETAYLAR

Bakan Yerlikaya, operasyonlara ilişkin şu bilgileri verdi:

"Doğubayazıt kırsalında etkisiz hale getirilen terörist, İçişleri Bakanlığı terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride yer alan 'Şehmus Malazgirt' kod adlı Yılmaz Öner'in, 27 güvenlik görevlisi ve 4 sivil vatandaşın şehit edildiği, 68 güvenlik görevlisi ve 2 sivil vatandaşın yaralandığı toplam 18 eyleme katıldığı ve eylemlerin talimatlarını verdiği tespit edildi. Palamut köyü kırsalında etkisiz hale getirilen turuncu kategorideki teröristler 'Şervan Botan' kod adlı Şakir Erdemci, 'Eylem' kod adlı Hazret Kaçar ve 'Nurhak' kod adlı Nurettin Tekin ile 'Axin' kod adlı Zeynep Özkan adlı teröristin ise 1 güvenlik görevlisinin şehit edildiği, 2 güvenlik görevlisinin yaralandığı, toplam 3 eyleme katıldıkları tespit edildi."

 

Habere Tepki Ver

6

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading