Yandex Metrica

Terör zirvesi! PKK'nın kökü kazınacak: Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Barzani ile görüştü

Terör zirvesi! PKK'nın kökü kazınacak: Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Barzani ile görüştü

Özellikle MİT destekli operasyonlarla bitme noktasına gelen PKK'nın kökünü kurutmak için son adımlar atılmaya başlandı. Son olarak Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, IKBY Bölge Başkanı Neçirvan Barzani ile bir görüşme gerçekleştirdi. Söz konusu görüşmede terör örgütü ile mücadele konusunda iş birliği gündeme alındı.

Gündem

19.02.2024, 17:29

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler Irak ziyaretinde IKBY Bölge Başkanı Neçirvan Barzani ile bir görüşme gerçekleştirdi. Söz konusu görüşmeden terörle mücadele konusunda iş birliği ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin lideriyle görüştü: Asya ile yakınlaşmak istiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin lideriyle görüştü: Asya ile yakınlaşmak istiyoruz Haberi Görüntüle

TERÖRÜN KÖKÜ KURUTULACAK

Söz konusu gelişmeye dair paylaşım yapan Milli Savunma Bakanlığı, Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile gittiği Irak'ta temaslarına bugün de devam ediyor. Dün akşam Bağdat'tan Erbil'e geçen Bakan Yaşar Güler, IKBY Bölge Başkanı Neçirvan Barzani ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede terörle mücadele başta olmak üzere bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu." ifadelerine yer verildi. 

Türkiye-Hollanda çeyrek final maçı ne zaman, saat kaçta? Türkiye-Hollanda çeyrek final maçı ne zaman, saat kaçta? Haberi Görüntüle

İLK TEMAS KALINDAN GELDİ

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda MİT Başkanı İbrahim Kalın, IKBY Başbakanı Masrur Barzani ile kritik bir görüşme gerçekleştirmişti. Güvenlik kaynaklarının paylaştığı bilgide, Kalın, söz konusu görüşmede bölgede yaşanan gelişmeler, ikili ilişkiler, PKK terörüyle etkin mücadele konuları ele alındı, Türkiye'nin terörle mücadeledeki kararlılığı muhataplara açıklıkla vurgulandı denilmişti.

2024 YKS sonuçları açıklandı mı? YKS sonuçları erken açıklanır mı? 2024 YKS sonuçları açıklandı mı? YKS sonuçları erken açıklanır mı? Haberi Görüntüle

"4 TERÖRİST ETKİSİZ"

Öte yandan Türkiye terör örgütü PKK'nın kökünü kurutmak için mücadelesine tüm hızıyla devam ediyor. Son olarak bugün Suriye'nin Kuzeyinde 4 PKK'lı terörist etkisiz hale getiridli. MSB'den yapılan açıklamda, "Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Suriye'nin kuzeyindeki Zeytin Dalı ve Barış Pınarı bölgelerinde saldırı hazırlığı yapan 4 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hale getirdi." denildi.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading