banner2

Terör propagandası yapan Ayşenur Arslan ifade verirken çark etti: Yanlış anlaşıldım!

PKK'lı teröristlerin Ankara'da İçişleri Bakanlığı'na yönelik gerçekleştirdiği alçak saldırıda 2 polis memuru yaralanırken, saldırıyı gerçekleştiren 2 terörist etkisiz hale getirilmişti. CHP'nin fonladığı Halk TV'de ise Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili Ayşenur Arslan skandal ifadeler kullanmıştı. Hakkında soruşturma başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan Arslan'ın savcılık ifadesinde, “Sıklıkla tereddüt etmeden terör örgütü olarak nitelendirdiğim PKK dahil hiçbir terör örgütünün propagandasını yapmam mümkün değildir. Sözlerim yanlış anlaşılmıştır. Suçlamaları kabul etmiyorum" dediği ortaya çıktı.

Gündem 03.10.2023, 16:25 03.10.2023, 17:26
Abone ol
Terör propagandası yapan Ayşenur Arslan ifade verirken çark etti: Yanlış anlaşıldım!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara'daki bombalı saldırıya ilişkin yaptığı skandal açıklamalardan dolayı  gazeteci Ayşenur Arslan hakkında soruşturma başlattı. Arslan, başlatılan soruşturmanın ardından gözaltına alındıktan sonra verdiği ifade ortaya çıktı. Savcılık ifadesine ulaşılan Ayşenur Arslan, 11 yıldır moderatörlük yaptığını belirterek, "2 Ekim günü yayınlanan bölümde yapmış olduğum konuşmanın içerisinde ki sözlerimin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum" dedi. 

Arslan teröristin kendisini patlatamadığını uzaktan kumanda ile patlatılmış olabileceğini savunarak şu skandal ifadeleri kullanmıştı; 

"HİÇBİR ŞEY YAPAMADAN ÖLÜNMEZ"

"Türkiye'de değil dünyada da böyledir belki o kendisini patlattı denilen kişi yani terörist. Uzaktan kumandalı patlayıcı olduğunu bilmiyordu. Çünkü o kadar manasız ki hiçbir şey yapamadan ölmesi... Bir PKK'lı teröristin öcünü alıyorlarmış yahu hiçbir şey yapamadan ölünmez."

"BEN GELİYORUM, HEEEY"

Teröristler Ankara'ya gelmeden önce aracını gasbederek veteriner teknikeri Mikail Bozlağan'ı da şehit etmişti. Bu konuyla ilgili de Arslan'dan ilginç bir çıkış geldi. Arslan "Ama esas Ankara'da bir arabanın kilidini açacaksınız düz kontak çalıştıracaksınız bombayı yükleyip gideceksiniz. Ankara'da bunu yapmak varken neden Kayseri'de birini öldürerek "Ben geliyorum heeey. Bombalar sırtımızda tabanca belimizde nedir yani..." diye konuştu.

İNCELEME BAŞLATILDI

Skandalla ilgili Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin'den açıklama geldi. Ebubekir Şahin, söz konusu ifadeler nedeniyle inceleme başlatıldığını duyurdu. Şahin, sosyal medya üzerinden şunları paylaştı:"Bu ahlaksız terör sevici zihniyete ve ekranlardaki bu ucube yorumlara tahammül etmemiz mümkün değildir. Kahraman polisimizin refleksleri ve erken müdahalesi ile olası bir katliamın engellenmesine adeta üzülen bu sapkın zihniyete tüm milletimiz gibi biz de karşıyız. Bu hastalıklı sözlerin yayınlandığı Halk TV ve ilgili kişi hakkında gerekli inceleme derhal başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteci Ayşenur Arslan hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, "2 Ekim tarihinde Halk Tv isimli kanalda yayınlanan bir programda Ayşenur Arslan'nın 1 Ekim tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü önünde bölücü terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen saldırıya yönelik sarfettiği sözlere ilişkin 'Terör örgütü propagandası yapma' ve 'Suçu ve suçluyu övme' suçlarından soruşturma başlatılmıştır" denildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazeteci Ayşenur Arslan savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

SEBEST BIRAKILDI 

Soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı verilen Arslan, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Sarıyer'deki evinde gözaltına alındı. Arslan polis eşliğinde Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Arslan savcılıkta verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

İFADESİNE ULAŞILDI: YANLIŞ ANLAŞILDIM! 

Savcılık ifadesine ulaşılan Ayşenur Arslan, 11 yıldır moderatörlük yaptığını belirterek, "2 Ekim günü yayınlanan bölümde yapmış olduğum konuşmanın içerisinde ki sözlerimin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Cümlelerim gelinen noktada her ne kadar maksadını aşmış olsa da kast ettiğim ve işaret etmek istediğim nokta şu idi. Görevine yeni başlayan İçişleri Bakanının son zamanlarda koordinesinde üst üste gerçekleştirilen ve suç örgütlerine ağır darbeler vuran operasyonlar sonrasında kendisine yönelik bir mesaj olabilir düşüncesi bende hasıl oldu. Zira son zamanlarda uyuşturucu tacirlerine ve çıkar amaçlı suç örgütlerine gerçekleştirilen çok sayıda operasyon oldu" dedi.

TERÖRÜ LANETLEDİ

İfadesinin devamında gerçekleştirilen eylemin biçimini düşünerek "Acaba bir takım suç odakları benzetme yaparak emniyet teşkilatına ve İçişleri Bakanlığına sindirme maksatlı mesaj veriyor olabilir diye düşündüm. Ne Programda ne de şu an ifadem esnasında terörü güzellerini ya da meşru gösterecek bir ibare kullanmam söz konusu olamaz. Meydana gelen eylemi programda olduğum gibi burada da lanetliyorum" dediArslan, terör örgütünün propagandası yapmasının mümkün olmadığını, yanlış anlatıldığını ifade ederek suçlamaları reddetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!