banner2

Terör örgütü PKK'nın 'kimyasal' yalanı elinde patladı! Silah dediler 'sis makinesi çıktı'

TSK, Pençe-Kilit Operasyonu ile girilemez denilen Zap'ı kontrol altına alında terör örgütü PKK 'Kimyasal silah kullanıldı' yalanını yeniden ortaya attı. İftira kampanyasına bu sefer TTB, HDP ve CHP'de katıldı. Görüntülerde 'Kimyasal silah' olarak gösterilen silah ise 'sis makinesi' çıktı.

Gündem 21.10.2022, 11:26 21.10.2022, 12:17
Abone ol
Terör örgütü PKK'nın 'kimyasal' yalanı elinde patladı! Silah dediler 'sis makinesi çıktı'

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinden kazıdığı PKK, çareyi yine kimyasal silah kullanılıyor yalanına sarılmakta buldu. 

Suriye dahil eş zamanlı sahneye konan organize iftira kampanyası TTB ve CHP tarafından da desteklendi. 

TSK'YA İFTİRA KAMPANYASI BAŞLATTILAR 

Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Operasyonu'nda nisan ayından bu yana 417 terörist etkisiz hale getirilirken 500'den fazla mağara ve sığınak da temizlendi. Sahada sıkıştırılan terör örgütü, destekçisi yayınlar ile mağaraya dönük operasyonu bir iftira kampanyasına dönüştürdü. 

TTB BAŞKANI PKK'NIN SÖZDE YAYIN ORGANINA KATILDI 

Söz konusu kimyasal yalanı kısa sürede iftira kampanyasına dönüştü. TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, PKK’ya yakın bir televizyona çıkarak bu iddiayı tekrarladı.

GÖRÜNTÜLERİ İZLEMİŞ

Irak’ın kuzeyinde düzenlenen operasyonda öldürülen 17 teröristi aklamaya çalışan Fincancı, teröristlerin cesetlerini incelediğini söyleyerek, “Görüntüleri daha önce de incelemiştim. Sinir sistemini doğrudan tutan toksik gazlardan biri kullanılmış durumda” dedi.

CHP'Lİ TANRIKULU İFTİRAYA DESTEK VERDİ 

Daha sonra CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu iftira kampanyasına destek verdi. Tanrıkulu, gece sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Kimyasal silah kullanıldığı iddialarına ilişkin görüntüleri izledim. Kimyasal silah insanlığa karşı bir suçtur. Yarın (dün) itibariyle iddialara dayanak olan görüntülerin doğruluğu üzerine soru önergemi Meclis gündemine sunacağım. Bu iddialar karşısında açıklama yapılmamış olması ilginç” diye yazdı.

MSB SERT TEPKİ GÖSTERDİ 

Milli Savunma Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, "Tüm bu dezenformasyon çabaları kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kararlı mücadelesi sonucu çökme noktasına gelen ve bulunduğu zor durumdan kurtulmak için yalan ve ahlak dışı yollarla çıkış arayışında olan terör örgütü ve müzahirlerinin beyhude çırpınışlarıdır." ifadelerine yer verildi. 

KİMYASAL DEDİLER SİS MAKİNESİ ÇIKTI 

Diğer yandan asıl gerçek ortaya çıktı. Terör örgütü PKK tarafından 'kimyasal silah' diye servis edilen silahın aslında 'Sis makinesi' olduğu ortaya çıktı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!