banner2

Terör örgütü PKK Avrupa'daki ayağını kaybediyor! Kandil'den ilişkileri artırın talimatı

Türkiye'nin düzenlediği sınır içi ve sınır ötesi operasyonlarla ağır kayıplar veren PKK/KCK yönetiminin tedirginliği her geçen gün daha da artıyor. Bu sebepten terör örgütünün sözde üst yönetimi Avrupa ülkeleriyle ilişkilerin geliştirilmesi için talimat verdi.

Gündem 30.01.2023, 10:42 30.01.2023, 11:27
Abone ol
Terör örgütü PKK Avrupa'daki ayağını kaybediyor! Kandil'den ilişkileri artırın talimatı

Türkiye'nin düzenlediği operasyonlarla her geçen gün daha fazla kan kaybeden terör örgütü PKK, Avrupa ile temaslarını da peyderpey kaybetmeye başladı. Kandil bu sebeple Avrupa'daki ilişkilerin daha da güçlendirilmesi için talimat verdi. 

KANDİL AVRUPA'DAKİ TERÖRİSTLERE UYARI GÖNDERDİ 

Terör örgütü PKK'nın sözde üst yönetimi Kandil, Avrupa kadrolarını analiz yapamadığı, gelişmeleri doğru okuyup yorumlayamadığı ve Kandil’i yeterli şekilde bilgilendirmediği için eleştirdi. Örgüt, mensuplarına kendisine çekidüzen vermeleri konusunda uyarılarda bulundu.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AVRUPA İLE BAĞLARI ZAYIFLIYOR 

Kandil’deki PKK üst yönetiminin, PKK Avrupa yapılanmasına yönelik, Avrupa’daki PKK/KCK mensuplarının faaliyetlerinin ve mevcut dış ilişkilerin, istenilen seviyede ve yeterli olmadığı, İsveç’in, stratejik olarak PKK ile dost olduklarını belirtmesine rağmen NATO üyeliği beklentisi nedeniyle Türkiye’ye taviz verdiğini eleştirileri getirdiği öğrenildi.

DİĞER ÜLKELERLE TEMAS KURUN TALİMATI 

Avrupa alanındaki örgüt yapısından beklediği performansı bulamayan Kandil’in, örgüt mensuplarına Hindistan, Afrika ve ABD’ye yönelik çalışma yapması talimatı da verdi. 

PKK üst yönetimi ayrıca Birleşmiş Milletler, Avrupa Konseyi, Uluslararası Af Örgütü, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, CPT, OPCW, IPPNW gibi kurumların örgüt lehine kararlar alması için yapılan çalışmaların artırılmasını da istedi. 
Avrupa kadrolarına, bu kurumlara “baskı”  yapılabilmesi için kurumların rolü, misyonu, bağlı oldukları devlet veya kurumlar ile finansmanını sağlayanlar hakkında bilgi toplanması talimatı verildi. 

Örgüte destek veren Avrupalı parlamenter ve avukatların da 2023 yılında örgüt elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşebilmek için Türkiye'yi ziyaret etme planları olduğu öğrenildi.

TERÖRİSTLER SINIR DIŞI EDİLMEKTEN KORKUYOR 

Öte yandan, PKK ile iltisaklı şahısları Türkiye’ye iade edilme korkusu sardı. 02.12.2022’de İsveç’ten sınır dışı edilen Mahmut Tat’ın Türkiye’ye iade edilmesi diğer örgüt mensuplarında çekincelere neden oldu. Avrupa’da barınan çoğu örgüt mensubu Türkiye’ye iade edilme ya da sınır dışı edilmekten korkuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!