banner2

Tekrar hoş geldin Zeynep! Deprem bölgesinden mucize haberleri gelmeye devam ediyor

7.7 ve 7.6'lık iki deprem 10 ilde yıkıma neden olurken arama kurtarma çalışmalarından sevindirici haberler geliyor. Enkaz alında bulunan küçük Zeynep de hayata tutunması sosyal medyadan paylaşıldı.

Gündem 07.02.2023, 20:14 07.02.2023, 20:25
Abone ol
Tekrar hoş geldin Zeynep! Deprem bölgesinden mucize haberleri gelmeye devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kahramanmaraş ve 10 ili etkileyen deprem sonrasında mobil afet tırını deprem bölgesine gönderdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından "Sizi en iyi biz anlarız" denilerek "Deprem bölgesinde vatandaşlarımızın içme suyu ihtiyaçlarını karşılamak üzere dört adet içme suyu tankeri ve sekiz personelimiz ile bölgeye doğru yola çıkıldı. Yolunuz Açık, Allah yardımcınız olsun" ifadeleri kullandı.

VARIR VARMAZ BİR KİŞİYİ KURTARDILAR!

Ayrıca Kocaeli İtfaiye Kurtarma Ekipleri deprem bölgesine doğru yedi araç ve 30 personel olarak intikal etti. Ayrıca belediyenin kılavuz arama kurtarma ve kılavuz izcilerinden oluşan 150 kişilik ekibi de Kahramanmaraş'a doğru dün yola çıkmıştı. Ekip, şehre varır varmaz bir vatandaşı enkaz altından kurtarmayı başardı.

"TEKRAR HOŞ GELDİN ZEYNEP!"

Bugün de ekipten bir başka sevindirici haber geldi. Deprem bölgesinde enkaz altında bulunan küçük Zeynep'i ekip enkaz altından çıkarmayı başardı. Kurtarılma anının görüntülerini ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Twitter hesabından paylaşılarak, "Elhamdülillah! Enkazdan sağ çıkarılan bir melek! Tekrar hoş geldin Zeynep" ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!