Tehlikeli provokasyon! Esenyurt'ta Suriyelilerin dükkanlarına saldırdılar

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın çabaları sonuç veriyor. Esenyurt'ta Suriyelilere ait dükkana saldıran öfkeli grup, Almanya'da gurbetçi işyerlerini tahrip eden NeoNazi çetelerini aratmadı.

Gündem 09.01.2022, 23:59 10.01.2022, 00:51
Abone ol

Türkiye'ye sığınmış savaş mağdurlarına yönelik ırkçı kampanya sonuç veriyor. İstanbul'un Esenyurt ilçesinden yansıyan görüntüler Almanya'da gurbetçilerin dükkanlarına saldıran NeoNazi çetelerini hatırlattı. Mültecilere öfkeli bir grup genç, Esenyurt'ta Suriyelilere ait bir alışveriş merkezine saldırdı. 

Yaklaşık 50 kişilik grup "Burası Türkiye, Suriye değil" sloganları eşliğinde Suriyeliye ait dükkanı taşlayarak tahrip etti. 

Savaş mağduru sığınmacılara karşı aylardır kampanya yürüten Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise olası bir cinayetten sorumlu olmamak için sosyal medya hesabında keskin bir 'U dönüşü'ne imza attı. 

Geçtiğimiz günlerde Türk vatandaşlığına geçmiş Suriyeli bir esnafın dükkanında çekip yaparak onu saldırganlara hedef gösteren Özdağ, Esenyurt'taki vahim olay karşısında hiç sorumluluğu yokmuş gibi davranmayı tercih etti. 

"Esenyurt'ta Türk halkıyla Suriyeliler arasında cereyan eden ve her türlü provokasyona açık olan olaylardan milletimizin uzak durmasını rica ediyorum. Zafer Partisi olarak kimsenin burnu kanamadan tüm sığınmacıları ülkelerine geri göndereceğimiz sözünü bir kez daha yineliyorum" diye mesaj paylaşan Ümit Özdağ'ın tavrı şaşkınlık yarattı. 

İşte Özdağ'ın sadece birkaç gün arayla attığı mesajlardan ikisi:

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!