banner2

TCG Bayraktar hastaneye dönüştürülmüştü! 20 ameliyat yapıldı

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası yüzer hastaneye dönüştürülen TSK'nın çıkarma gemisi TCG Bayraktar Hatay'daki MMK Metalurji Limanı Limanı'nda hasta ve yaralılara hizmet veriyor. Gemide, 3 bin 100 kişiye bakılıp, 20 ameliyat yapıldığı, 15 kişiye de yoğun bakım hizmeti verildiği belirtildi.

Gündem 18.02.2023, 14:53 18.02.2023, 15:39
Abone ol
TCG Bayraktar hastaneye dönüştürülmüştü! 20 ameliyat yapıldı

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası devlet tüm kurum ve kuruluşlarıyla bölgede teyakkuza geçti. Depremin ardından yüzer hastaneye dönüştürülen TSK çıkarma gemisi TCG Bayraktar'da  deprem bölgesindeki yaralılara hizmet veriliyor. 

70 YATAKLI ACİL SERVİS, 10 YATAKLI YOĞUN BAKIM VE 1 AMELİYATHANE VAR

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan 20 gönüllü öğretim üyesi ile 60 gönüllü sağlık personelinin yer aldığı 'TCG Bayraktar' gemisinde, 70 yataklı acil servis, 10 yataklı yoğun bakım ile 1 ameliyathane bulunuyor. 

20 KİŞİ AMELİYAT EDİLDİ

700 bin nüfuslu bölgede hizmet verilen 'TCG Bayraktar' gemisinde şimdiye kadar 3 bin 100 kişiye bakıldı, 20 ameliyat yapılırken, 15 kişiye yoğun bakım hizmeti verildi. 'TCG Bayraktar'a kontrol amaçlı gelen kadın hastanın doğum sürecinin başladığı belirlenerek, doğumun da başarılı gerçekleştirildiği belirtildi.

DEPREMZEDELERE DEVLETİN ŞEFKATLİ ELLERİNİ UZATMAYA ÇALIŞTIK 

'TCG Bayraktar' Başhekimi MSKÜ Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ethem Acar, "7 Şubat'ta 'TCG Bayraktar' gemisi ile Marmaris'ten Hatay'a doğru yola çıktık. 24 saat süren bir yolculuktan sonra konaklayacağımız limana geldik. Bulunduğumuz bölgede depremden etkilenmiş çok sayıda insan var. Buraya geldiğimiz ilk andan itibaren insanların sağlık ihtiyacı vardı. Evlerinde kalamıyorlardı, çoğu dışarıda kalıyordu. Bu bakımdan biz hem tıbbi tedavilerini gerçekleştirdik hem de başka ihtiyaçlarını da gidermeye çalıştık. Onlara devletin şefkatli ellerini uzatmaya çalıştık. Hep birlikte özveriyle çalışmaya devam ediyoruz. Yorgun olmakla birlikte huzurluyuz, vazifemizi yaptığımızı düşünüyoruz" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!