banner2

TBMM'de Fuat Oktay konuşma yaparken hoparlörden müzik açan TİP milletvekili Sera Kadıgil'e ceza

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay kürsüde konuşma yaptığı sırada hoparlörden müzik açan TİP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil Sütlü'ye kınama cezası verildi.

Gündem 18.12.2021, 00:34 18.12.2021, 01:48
Abone ol
TBMM'de Fuat Oktay konuşma yaparken hoparlörden müzik açan TİP milletvekili Sera Kadıgil'e ceza

Meclis Genel Kurulu'nda 2022 yılı bütçe görüşmelerinin son gününde kürsüde Cumhurbaşkanı Fuat Oktay'ın konuşma yaptığı esnada bir protesto yaşandı.

TİP'Lİ VEKİL, OKTAY KONUŞURKEN MÜZİK ÇALDI

TİP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil Sütlü, Fuat Oktay konuşma yaptığı sırada cep telefonundan açtığı 'Yalan' ve 'Palavra' şarkılarını mini hoparlör ile Genel Kurul'a yansıttı.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'UN UYARISINI DİNLEMEDİ

Mini hoparlörü yukarıya kaldıran Kadıgil'e AK Parti milletvekilleri sıralara vurarak tepki gösterdi. Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Kadıgil'i müziği kapatması konusunda uyararak "Kimse Meclis'in huzurunu bozamaz" ifadelerini kullandı.

"HALKIN SESİ ENGELLENEMEZ"

Sütlü’nün müziği kapatmaması üzerine Meclis Başkanı Mustafa Şentop, kınama cezası verilmesi için oylama yapılacağını söyledi. Ardından TİP Genel Başkanı Erkan Baş savunma için kürsüye çıkarak, "Günlerdir partimiz adına konuşma talep ediyoruz. Bizim konuşmamıza izin vermiyorsunuz. Biz hakkımızı alırız ve aldık. Bizim söz talebimizi engelleyemeyeceğinizi bir kez daha göstermiş olduk. Halkın sesi engellenemez" dedi.

KADIGİL KINAMA CEZASI ALDI

Kadıgil'e ise oylama sonucu Genel Kurul'un işleyişini bozduğu gerekçesiyle kınama cezası verildi.

"KORSAN DEMOKRASİ OLMAZ"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay konuşmasına devam etmek için kürsüye çıkarak yaşananlar hakkında konuştu.

Oktay, "Korsan demokrasi olmaz, diktatörlüktür bu. Bu Meclis Genel Kurulu'ndaki milletvekillerine saygısızlıktır. Haziran 2023'te göreceğiz, hakeme gideceğiz. Milletimiz size hakkettiğinizi verecek. Sizleri Genel Kurul'da halkın idaresinin temsil edildiği salonda demokrasiye davet ediyoruz. Bizim sesimizi kesmeyeceksiniz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!