banner2

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan’da

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Üçlü Parlamento Başkanları Birinci Toplantısı'na katılmak için Azerbaycan'a geldi.

Gündem 26.07.2021, 22:26
Abone ol
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan’da

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Üçlü Parlamento Başkanları Birinci Toplantısı'na katılmak için Azerbaycan'ın başkenti Bakü’ye geldi.

Şentop’u Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'nda Milli Meclis Birinci Başkan Yardımcısı Ali Hüseynli, Başkan Yardımcısı Adil Aliyev ve Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahid Bağcı karşıladı.

Bakü'de Milli Meclis’te 27 Temmuz günü gerçekleştirilecek olan Azerbaycan-Pakistan-Türkiye Üçlü Parlamento Başkanları Birinci Toplantısı'nın sonunda "Bakü Beyannamesi" imzalanacak.

ALİYEV'LE GÖRÜŞÜP, ŞEHİTLİKLERİNİ ZİYARET EDECEK

Şentop, Azerbaycan temasları kapsamında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilecek, ardından Haydar Aliyev'in mezarını, Azerbaycan ve Türk şehitliklerini ziyarette bulunacak..

28 Temmuz tarihinde Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile görüşecek olan Şentop, Türk iş adamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya gelecek.

Şentop, 29 Temmuz tarihinde Şuşa ve Fuzuli şehirlerine de ziyaret gerçekleştirdikten sonra Azerbaycan’dan ayrılacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!